Co dalej po nabyciu spadku ?

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Co dalej po nabyciu spadku ?

Postprzez Jolx » Pt, 7 kwi 2006, 18:31

Jestem już po postępowaniu spadkowym w sądzie. Była zgoda i nikt niczego się nie zrzekał. Co dalej, jeśli odziedziczyłyśmy / ja, moja mama i moja siostra / po moim tacie samochód i garaż i chcemy je sprzedać ? Muszę się pośpieszyć bo samochód jest ubezpieczony do czerwca. Od czego zacząć ? Czy wszystkie trzy musimy być właścicielkami czy można jakoś przepisać to na jedną , bo siostra mieszka daleko od nas i niewygodnie jej będzie przyjeżdżać by być podczas sprzedaży.

I jeszcze jedno pytanie, czy Urząd Skarbowy sam zwróci się do mnie o podatek czy ja sama musze coś im zgłaszać . W sądzie mówli , że wysyłaja pismo o spadku. Czy oni wiedzą dokładnie co odziedziczyłam, mimo, że nic nie podawałyśmy ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Jolx
Jolx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Co dalej po nabyciu spadku ?

Postprzez jerzyk » Pt, 7 kwi 2006, 21:55

Sąd na podstawie dokumentów rozpatrzył sprawę spadkową czy to nie był testament.
O ile przed sprawą spadkową nie doszliscie do porozumienia
jednego spadkobiercy aby pozostałych spłacił.Dziś trzeba by
aby inni spadkobiercy na piśmie, zrzekli sie roszczen co do
majatku- ale przed sądem tego pozostali nie zrobili tylko
przyjeli czyli nie chcą sie dobrowolnie zrzeknąc swojej cześci
co do majątku.
Musicie w zgodzie zadecydować jak wyjść z tego problemu,
kto pokieruje tym aby odbyło się to w sprawiedliwy sposób,
aby nie nastąpiło skłócenie Rodziny .

jerzyk
jerzyk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Jolx » Pt, 7 kwi 2006, 23:11

Jest zgoda, nie ma żadnych problemów co do podziału majatku. Jest tylko problem praktycznego rozwiązania .Chcemy poprostu sprzedać samochód i garaż i podzielić się pieniędzmi. Nie wiem tylko jak to załatwić .

Nie możemy się zrzec, bo obie z siostrą mamy niepełnoletnie dzieci i wtedy sąd musiałby ustalać kuratora dla nich / tak mi powiedziano w sądzie /.

Jolx
Jolx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jerzyk » So, 8 kwi 2006, 11:37

Pełnomocnictwo
Ja..............,syn,córka........... urodzony.........................
zamiszkały w...............................przy ul.......................
legitymujacy sie dowodem osobistym(paszport) nr...........
wydanym przez.............................oświadczam ,że jestem właścicielem samochodu osobowego marki.......................
numer rejestracyjny.................numer podwozia...............
i udzielam pełnomocnictwa Panu\Pani...............................
legitymujacym sie dowodem osobistym nr........................
wydanym przez..............................................................
zamieszkałymw .............................................................
do sprzedazy wymienionego samochodu osobowego za cenę i na warunkachw/g jego uznania a nadto do odbioru ceny i pokwitowania

...................... dnia...............

...............................
podpis mocodawcy
jerzyk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Co dalej po nabyciu spadku ?

Postprzez jerzyk » So, 8 kwi 2006, 11:53

Pełnomocnictwo
Ja..............,syn,córka........... urodzony.........................
zamieszkały w...............................przy ul.......................
legitymujacy sie dowodem osobistym(paszport) nr...........
wydanym przez.............................oświadczam ,że jestem właścicielem samochodu osobowego marki.......................
numer rejestracyjny.................numer podwozia...............
i udzielam pełnomocnictwa Panu\Pani...............................
legitymujacym sie dowodem osobistym nr........................
wydanym przez..............................................................
zamieszkałym w ............................................................

do sprzedazy wymienionego samochodu osobowego za cenę i na warunkach w/g jego uznania a nadto do odbioru ceny i pokwitowania (mozna ten zapis zmienic)

...................... dnia...............

...............................
podpis mocodawcy
...Skoro do danej czynności,jaką jest przeniesienie własnosci
nieruchomosci,jest z mocy ustawy potrzebna forma aktu notarialnego,to i pełnomocnictwo do tej czynnosci powinno być zawarte w formie aktu notarialnego....
...strony oświadczją zgodnie,ze wszelkie koszty wynikające z niniejszej umowy, w szczególności opłaty skarbowej poniesie
kupujacy.. ..

jerzy
jerzyk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Jolx » So, 8 kwi 2006, 22:39

Dzięki

Jolx
Jolx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » N, 9 kwi 2006, 17:53

jak już siostra idzie do notariusza to niech oświadczy w treści pełnomocnictwia szczególnego (sprzedaż nieruchomości) również umocowanie do sprzedaży pojazdu mechanicznego - ułatwi to sprzedaż autka - nabywca nie powinien mieć wątpliwości co do możliwości rozporządzania przez Was tym majątkiem.

PS. Siostra może iść do notariusza w miejscu zamieszkania, spisać pełnomocnictwo i wysłać Wam pocztą.

PPS. W sądzie Wam dobrze powiedzieli, gdybyś odrzuciła spadek, bądź siostra, bądź razem, wtedy dziedziczą za Was dalsi stępni (wnuki spadkodawcy) (z dobrodziejstwem jeżeli niepełnoletnie), a wtedy to sytuacja niemal się nie zmienia, bowiem Wy jako ich przedstawciele ustawowi dokonujecie za nich czynności cywil. prawnych. W grę wchodziłby także problem rozpąrządzaniem majątkiem dziecka.
kevin
 

Postprzez Jolx » N, 9 kwi 2006, 21:31

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanko. Mam malucha, którego współwłaścicielem był mój tata. Teraz chcę go sprzedać. W wydziale komunikacji powiedzieli mi, że mogę go sprzedać sama bez problemów. Czy to prawda ?
Jolx
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości