podział spadku

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

podział spadku

Postprzez anubus » Cz, 2 cze 2011, 05:50

witajcie

mam problem, otoz:

po stracie ojca, matka wniosla sprawe do sadu o podzial. decyzja sadu stwierdzono nabycie praw do spadku po zmarlym ojcu i stwierdzono ze po zmarlym ojcu w mysl ustawy nabyli zona oraz 2 synow po 1/3 czesci kazde z nich.

rozumiem zatem ze teraz powinienem zlozyc wniosek o co...?
1. wniosek o dzial spadku
czy
2. wniosek o dzial spadku i zniesienie wspolwlasnosci

wszyscy jestesmy zgodni ze chcemy wszystko czyli to co bylo po moim ojcu oraz to co jest po mojej mamie rozdzielic na 2 osoby czyli mnie i brata ze wskazaniem stalego dozywotniego zamieszkania naszej mamy.
jesi wniosek zlozymy zgodny to beda mniejsze oplaty.

ale co jak, ktory wniosek i jak napisac taki projekt...???

bardzo prosze Was o pomoc
prosze
anubus
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 2 cze 2011, 05:38

Re: spadek

Postprzez Ginger » Pt, 3 cze 2011, 04:06

Możecie udać się do notariusza, aby matka w formie darowizny przekazała wam swoją część spadku z zaznaczeniem dożywotniego zamieszkania.

Jeśli jesteście zgodni co do podziału spadku, to możecie przeprowadzić umowny działu spadku. Jest to możliwe tylko w sytuacji, kiedy istnieje zgoda wszystkich spadkobierców, co do dokonania działu spadku. Wszyscy spadkobiercy muszą się zgodzić co do warunków i sposobu działu. Zgodnie z art. 1037 § 2 Kodeksu cywilnego, jeżeli do spadku należy nieruchomość, umowa o dział spadku powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. W umowie o dział spadku spadkobiercy nie mogą określać swoich udziałów w sposób odmienny, niż wynika to z testamentu czy też dziedziczenia ustawowego.
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: podział spadku

Postprzez anubus » Cz, 29 wrz 2011, 14:44

witam
udalo sie, napisalem wniosek dotyczacy dzialu spadku i jest decyzja sadu, jest dokladnie tak jak napisalem we wniosku. powiedzcie prosze co teraz dalej, mam decyzje i udac sie mam gdzie...? chce zalozyc ksiege wieczysta na swoja posesje? gdzie mam sie udac, co mam dalej zrobic?
gdzie, z czym, ile to kosztuje?
dziekuje i pozdrawiam
anubus
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 2 cze 2011, 05:38


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości