zrzeczenie sie spadku

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

zrzeczenie sie spadku

Postprzez debe » Pt, 8 wrz 2006, 13:45

czy ktos moze mi napisac wzor oswiadczenia o zrzeknieciu sie czesci spadku nabytego w sadzie na rzecz brata?? musze napisac takie oswiadczenie zeby moj brat stal sie jednym wlascicielem domu po rodzicach a nie wiem jak mam sie do tego zabrac. prosze o szybka pomoc. z gory dziekuje.
debe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Pn, 11 wrz 2006, 16:47

Nie ma czegoś takiego jak zrzeczenie się spadku na czyjąś rzecz. Jeżeli ty i brat jesteście jedynymi spadkobiercami, to składasz oświadczenie o odrzuceniu spadku, a wtedy brat będzie dziedziczył w całości.
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez debe » Cz, 21 wrz 2006, 19:36

Chodzi o to że odrzucenie spaku nalaży załatwić do 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy. A to już trochę czasu minęło. Odbyła się już sprawa spadkowa ale ma się odbyć jeszcze jedna. Sąd kazał każdemu napisać jakieś oświadczenie żeby zrzec się swojej części spadku na rzecz brata ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrac. A na tą sprawę już nie muszę się wstawić wystarczy tylko to oświadczenie.
debe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron