chce odzyskac 200zł a musze zapłacic 500, dlaczego?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

chce odzyskac 200zł a musze zapłacic 500, dlaczego?

Postprzez joanka12 » Wt, 23 sie 2005, 10:50

Firma w której pracowałam zbankrutowała, niestety po terminie (minal 1m-c) złożyłam pismo do sadu o zwrot niewypłaconego wynagrodzenia od pracodawcy. W chwili obecnej otrzymałam pismo z sadu ze mam wpłacic 500zł za koszty sadowe z informacja ze nie ma umorzenia od opłaty sadowej, poniewaz wniosek został złozony po czasie. Prosze mi powiedziec co z robic w takiej sytuacji i czy mozna zaniechac dalszych działan, poniewaz w sadzie nikt nie chce dokladnie mi tego wytłumaczyc ani doradzic, a niestety nie bede sie "bic" o 200 dla których bede musiała zapłacic 500zł. A tak wogóle sa to koszty poniesione juz przez sad czy tez koszty przyszłe.
Prosze o porade poniewaz zostały mi tylko 3 dni do podjecia decyzji gdyz w przeciagu 7 dni musze odpowiedziec i uiscic opłate.
Pozdrawiam
joanka12
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 23 sie 2005, 11:50

Napisz coś bliżej: o jaki wniosek (do kogo ?), o jaki termin chodzi itp. Na jakie przepisy sąd powołał się ? Co to znaczy, że firma zbankrutowała - czy została ogłoszona upadłość ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez joanka12 » Wt, 23 sie 2005, 13:45

w chwili obecnej moge podac tylko tyle;
- firma upadła i ogłoszono jej upadłość na podstwie 253 art.235
Prosze o wytłumaczenie informacji,
- W przeciągu 7 dni prosi sie o uiszczenie opłaty pod rygorem zwrotu wierzytelniosci lub w/w terminie złożyc zażalenie do tutejjszego sadu na doręczone postanowienie,

w kolejnym liście otrzymanym tego samego dnia było;
- Nie ma zwolnienia od ponoszenia kosztów na skutek złożenia wniosku po terminie.
Odp. w terminie 7 dni po rygorem poczytania braku odp. za podtrzymanie wniosku o zwolnienie.

Naprawde nie wiem co w takiej sytuacji zrobic, ale w godzinach wieczornych podam wiecej informacji jesli zaiostnieje taka potrzeba.
pozdrawiam
joanka12
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości