jak odzyskac pieniadze

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

jak odzyskac pieniadze

Postprzez ojo » Wt, 12 sty 2010, 21:49

witam!6miesięcy temu przestalem grac w pewnym klubie pilkarskim poniewaz skonczyl mi sie kontrakt z tymze klubem.jednak klub przez ostatnie 10 miesiecy kontraktu nie wyplacal naleznego mi wynagrodzenia od czego uchyla sie do dnia dzisiejszego ,prezes nie odbiera telefonow ,unika spotkania ze mna i oddania nalezej kwoty.moje pytanie brzmi co w tej sytuacji moge zrobic jak sie za to zabrac ,jakie mam szanse na odzyskanie niemalych pieniedzy?z gory dziekuje za odpowiedz
ojo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

zaległe wynagrodzenie

Postprzez eprawnik » Śr, 13 sty 2010, 09:30

W sytuacji nie wywiązywania się przez pracodawcę z zobowiązania polegającego na wypłacaniu wynagrodzenia za pracę, będzie Pan mógł dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. Terminowo i prawidłowo wypłacać wynagrodzenie jest bowiem obowiązkiem pracodawcy wobec pracownika (na podstawie art. 94 kodeksu pracy). Więcej na stronie http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-pracy/ ... odzen.html
eprawnik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ecroso » Śr, 13 sty 2010, 13:52

Szybciej chyba będzie poprzez PZPN. Oni mają tam wydział który zajmuje się tymi sprawami. Jeśli klub ma długi wobec pilkarzy lub trenerów i ich nie spłaca to może na kolejny sezon nie otrzymać licencji na grę i zostać zdegradowany lub nawet wykluczony ze struktur PZPN. Jest to dosyć skuteczny straszak na właścicieli klubów. Musisz jednak przedstawić oryginał kontraktu.
ecroso
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości