Aukcja rekojem

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Aukcja rekojem

Postprzez moteq » Śr, 17 sie 2005, 13:02

Kupilem na aukcji internetowej Allegro instalacjje gazowa do samochodu. Sprzedjacay nie poinformowal mnie ani w opisie aukcji ani w romowach tel. ze jest ona bez prawa do rejestracji. Czy w zwiazku z tym w swietle prawa przysluguje mi jakas mozliwosc zwrotu?
moteq
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 17 sie 2005, 15:35

Za mało znamy szczegółów, aby odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiemy, czy kupowałeś tę instalację jako konsument czy przedsiębiorca, kim był sprzedający itp. Istotna byłaby też dokładna znajomość opisu instalacji przed sprzedażą.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez moteq » Śr, 17 sie 2005, 17:32

ja i sprzedawca jestemy osobami prywatnymi. w opisie: "Instalacja kompletna, dokumenty, przewody do montażu" jednak uwazam fakt za istotny ze dokumaentacja jest niewazna poniewaz termin jej waznoci uplyna rok temu i montaz jej jest niemozliwy.
moteq
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 17 sie 2005, 18:27

Zgodnie z art. 556 § 1 kc, sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne). Jeśli tej instalacji nie można wykorzystać, to właściwie jest nieużyteczna. Zgodnie z art. 560 § 1 kc, jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Trudno jest sobie w takiej sytuacji wyobrazić usunięcie wad, więc pozostaje albo wymiana instalacji na taką, którą można aktualnie wykorzystać albo odstąpienie od umowy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość