Alimenty dla dziecka a alimenty dla żony

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Alimenty dla dziecka a alimenty dla żony

Postprzez Panda28 » Wt, 18 paź 2005, 15:57

Alimenty dla dziecka a alimenty dla żony

Sąd powierzył opieke nad naszym dzieckiem mężowi kierując się moją trudną sytuacją finansową.Małżonek wyprowadził sie z domu wraz z dzieckiem do własnego mieszkania, i w międzyczasie podał mnie o alimenty , Sad przyznał mu alimenty w kwocie 300 zł miesięcznie ,złozyłam apelacje od wyroku o obnizenie alimentow gdyż moja sytuacja finansowa jest bardzo trudna .Od urodzenia dziecka przebywałam na urlopie wychowawczym ,małżonek przestał łożyć na mnie wiec w 2004 roku powróciłam do pracy po 5 letniej przerwie.Zakład pracy niechętnie przywrócił mnie do pracy i po 11 mc otrzymałam wypowiedzenie .Obecnie przebywam na zasiłku do listopada tego roku.Mam wykrztałcenie średnie bez zawodu gdyż z powodu urodzenia dziecka przrwałam edukacje i zajęłam sie synem.Małzonek w tym czasie skończył studia i zdobył wszystkie uprawnienia do wykonywania zawodu.
Obecnie małzonek pracuje na stanowisku kierowniczym i ma wysokie zarobki , ja utrzymuje sie z zasiłku dla bezrobotnych w kwocie 460 zł ktory skończy mi sie w listopadzietego tego roku ,oplaty za mieszkanie wynosza 600 zł ledwo mi na nie starcza nie mowiąc o zwykłych potrzebach tj jedzenie i leki gdyz jestem osobą przewlekle chorą .
Z małżonkiem nie mamy rozwodu ,czy w obecnej sytuacji jezeli mam płacić alimenty na dziecko moge sie starać o alimenty od męza na siebie , jak sie ma obowiązek alimentacyjny dla zony która pozostaje w niedostatku a obowiązek alimentacyjny do dziecka?
Panda28
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

re

Postprzez Panda28 » Śr, 19 paź 2005, 10:53

Czy ktoś może mi na to pytanie odpowiedzieć ze strony prawnej?
Panda28
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Alimenty dla dziecka a alimenty dla żony

Postprzez Dorota84 » Śr, 29 paź 2014, 23:23

obawiam się, że w tej sytuacji mogłaby pomoc jedynie szczera rozmowa z mężem.
Dorota84
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 10 paź 2014, 11:27

Re: Alimenty dla dziecka a alimenty dla żony

Postprzez ledner.hardy » Śr, 17 mar 2021, 13:56

Koronawirus położył się długim cieniem nie tylko na kondycję wszystkich sektorów gospodarki, ale także dotknął prawie każdy portfel przeciętnego rodzica. Podczas gdy firmy zwalniają pracowników i zaciskają pasa, do sądów spływają kolejne wnioski o obniżanie alimentów. Skutkiem tego zjawiska są ludzkie dramaty rozgrywające się na utajnionych rozprawach w salach sądowych, gdzie stawką jest niestety być albo nie być wielu dzieci. Dlatego tak ważna jest kwestia alimentów w dobie koronowirusa https://adwokaci-ks.pl/porady/alimenty- ... onawirusa/.
ledner.hardy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 17 mar 2021, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Alimenty dla dziecka a alimenty dla żony

Postprzez kinia89 » Cz, 14 mar 2024, 20:34

Według mnie najlepiej zgłosić się przykładowo do Kancelarii Adwokackiej Angelika Wójcik https://wojcik-adwokat.pl - tam wszelkie wasze wątpliwości będą rozwiązane. Ta kancelaria znajduje się we Wrocławiu - także jak szukacie dobrych specjalistów z tego rejonu, to warto do nich się zgłosić.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron