• Porady prawne
Euro-tax.pl

Zmiana do wniosku o REGON

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Zmiana do wniosku o REGON

Postprzez Santana » Pt, 27 cze 2003, 09:58

Witam
Mam taka sytuacje:
Zakładam działalność gospodarczą. Posiadam już zaświadczenie o nadaniu numeru REGON.
W między czasie wynająłem mieszkanie w innym mieście niż siedziba. W mieście tym pracuje w pewnej firmie
i wynajmowane mieszkanie zgłosiłem we wpisie do ewidencji w swoim mieście jako drugie miejsce wykonywania działalności.
Czy z godnie z prawem powinienem uaktualnić wniosek RG-1 ?
W jednym urzędzie powiedzieli mi, że powinienem wypełnić zaznaczając o wpis jednostki lokalnej.
Natomiast w drugim powiedzieli, że nic nie musze robić ponieważ wpisu jednostki lokalnej dokonuje się
wtedy jeśli bym zatrudniał co najmniej jedną osobę. W urzędzie pierwszym wyjaśnili mi, że przecież zatrudniam
siebie więc powinienem to zgłosić.
Kto tu ma racje?
Santana
 

Postprzez CARLOS » So, 5 lip 2003, 21:31

Zaraz zaraz... Prowadząc DG nie zatrudniasz przecież sam siebie, więc chyba nie ma o czym mówić.
CARLOS
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hajma » Pn, 7 lip 2003, 20:31

Jak ja teraz rejestrowłem jednosobowę działalność gospodarczą to "Pani" w Urzędzie Statystycznym poinformowała mnie, że jeżeli otworzę biuro poza obecną (zarejestrowaną) siedzibą to mam ten fakt zgłosić w wymienionym Urzędzie
hajma
hajma
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości