Zgłoszenie "stłuczki" na policję

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Zgłoszenie "stłuczki" na policję

Postprzez Maria » N, 25 sty 2004, 21:31

Dzisiaj w południe okazało się, że KTOŒ "zaparkował" swoje autko w moich drzwiach. Oczywiście, "parkujący" nie znany, było to prawdopodobnie w nocy. Zamiast dzwonić, udałam się do komisariatu, w związku z tym, że w mojej mieścinie, nie ma drogówki, pan z okienka podał mi numer do sekcji ruchu drogowego, w trochę większej mieścinie. Zadzwoniłam, wszyscy byli w tzw terenie. Pan odbierający telefon powiedział, że mam się zgłosić jutro, najlepiej podjechać samochodem!!!
Sama nie wiem, co robić, czy ruszać to pogięte auto, czy drogówka powinna przyjechać / ok. 18 km/?
Maria
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 25 sty 2004, 22:29

Pan odbierający telefon powiedział, że mam się zgłosić jutro, najlepiej podjechać samochodem!!!
Sama nie wiem, co robić, czy ruszać to pogięte auto, czy drogówka powinna przyjechać / ok. 18 km/?

Obowiązku niezwłocznego powiadomienia policji o kolizji nie należy utożsamiać z wezwaniem policji na miejsce zdarzenia.
Uczestnik wypadku ma obowiązek tylko powiadomienia o nim policji i nie może ponosić odpowiedzialności za reakcję policji, która pozostaje poza sferą oceny zakładu ubezpieczeń.
Ewentualna notatka służbowa (policyjna) o tym zdarzeniu jest tylko jednym z wielu dokumentów służących do oceny odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń za powstałą szkodę.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość