zakupy na raty a przedawnienie

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

zakupy na raty a przedawnienie

Postprzez Tadeusz » So, 9 gru 2006, 18:31

Witam

W 1999 r. kupiłem na raty wieżę. Było to kredytowane przez LUKAS BANK. Byłem przekonany, że wszystko zostało spłacone. Nie otrzymywałem żadnych monitów, że zalegam z jakimiś ratami. Umowa kredytowa kończyła się na przełomie 2000/2001 r. Po tym terminie nikt z LUKAS BANKU nie "ścigał" mnie, że kredyt nie jest spłacony do końca. Obecnie (w listopadzie) przyszedł list - zwykłą pocztą - że muszę dopłacić jeszcze 90 zł. Nie napisano, czy jest to wysokość raty, czy może jakieś odsetki za opóźnienie wpłaty raty. Nic tylko żądanie dopłaty.

Mam pytanie, czy tak bez uzasadnienia (tzn. podania dokładnego z czego ta należność wynika) mogą mnie obecnie wzywać do tej dopłaty? Po jakim czasie przedawniają się takie roszczenia LUKAS BANKU?

Tadeusz
Tadeusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 10 gru 2006, 00:01

O terminie przedawnienia takich roszczeń już była tu mowa.
Choćby tutaj czy tutaj.

Dodam, że zgodnie z treścią art. 6 kodeksu cywilnego bank powinien wskazać podstawy faktyczne swego żądania. Bez ich wskazania trudno oceniać czy roszczenie jest przedawnione.

Zwróć się do banku o ich wskazanie.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości