wynajem-umowa pisemna, warunki-słowne

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

wynajem-umowa pisemna, warunki-słowne

Postprzez justynazzz » So, 6 lut 2010, 13:11

Witam,
orientuje sie ktos w kwesti umow slownych? problem polega na tym ze wynajmuje mieszkanie i umowa zostala spisana na 3lata z umowionym czynszem 500zl/mc + media. wlasciciel zapewnil mnie ze jezeli nie bede opozniala sie z placeniem czynszu to po 3 latach umowe mi przedluzy, i ze czynsz jest staly i nie ulegnie zmianie ani przez okres 3 lat ani pozniej po przedluzeniu umowy,ale nie zawarl tego pisemnie w tej umowie. Za niedlugo konczy sie okres tych 3lat i od dozorczyni dowiedzilam sie ze wlasciciel albo nie przedluzy mi umowy mimo iz wszytskie oplaty byly robione na czas na co mam wszystkie druki przelewów, albo przedluzy ale czynsz juz bedzie wynosil 700-800zl, na co poprostu nie stac nie. zalezy mi na tym mieszkaniu poniewaz bylo to mieszkanie do kapitalnego romontu i wsadzilam w nie okolo 30 tys zl, wymienilam drzwi bo same prawie wypadaly, onka, zrobilam centralne bo nawet pieca weglowego nie bylo, odplywy, instalacje elektryczne itd, co rowniez moge udokumentowac paragonami. Dodam jeszcze ze w trakcie zawierania umowy zarowno pisemnej jak i tej slownej byl moj znajomy ktory moglby poswiadczyc ze takie zapewnienia byly z strony wlasciciela z ktorych nie chce sie teraz wywiazac, oraz nagralam te zapewnienia na dektafon w telefonie, malo wyrazne ale zrozumiale nawet zrozumiale...
Czy w razie czego zakladajac sprawe moge ja wygrac? prosze o jakiekolwiek informacje
justynazzz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: wynajem-umowa pisemna, warunki-słowne

Postprzez 3karolina3 » Śr, 2 maja 2012, 00:53

Witam, zaden sad nie jets w stanie zmusic wlasciciela mieszkania, lokalu, domu do zawarcia z toba umowy najmu.
Ustalenia umowne, nie spisane na aneksach itd nie maja zadnej wartosci.
Mozesz jedynie dochodzic zwrotu poniesionych nakladow na przystosowanie mieszkania do zamieszkania w procesie cywilnym, motywujac ich poniesienie obietnica zlozona przez wynajmujacego-wlasciciela, zawarcia badz przedluzenia obecnej umowy. Jesli spisywalas protokol zdawczo-odbiorczy, masz szanse.
Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r o ochronie praw lokatorow, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego.
Art. 6c.
Przed wydaniem lokalu najemcy strony sporządzają protokół, w którym określają
stan techniczny i stopień zużycia znajdujących się w nim instalacji i urządzeń. Protokół
stanowi podstawę rozliczeń przy zwrocie lokalu.
Art. 6d.
Najemca może wprowadzić w lokalu ulepszenia tylko za zgodą wynajmującego i na
podstawie pisemnej umowy określającej sposób rozliczeń z tego tytułu.......itd
Wyrok z dnia 30 listopada 2000 r., I CKN 924/98
Roszczenie najemcy o zwrot wartości ulepszeń rzeczy przedawnia się z
upływem roku od dnia jej zwrotu (art. 677 k.c.).
Polecam gruntowne zapoznanie sie w calosci w cytowana ustawa, by nie zostac oszukana przy kojenej umowie najmu.
Jesli mieszkasz na terenie Kolobrzegu i skierujesz pozew do tego sadu rejonowego to masz "przechlapane" przegrasz z pewnascia, nawet posiadajac protokol zdawczo-odbiorczy, pisemna zgode wlasciciela na przeprowadzenie modernizacji, remontow itp.
Unikaj tez adwokatow B i G z tego terenu. Kase na koszty sadowe lepiej przeznacz na urlop i bardzo uwazaj przy zawieraniu nastepnej umowy najmu.
Motto: Zyjemy w demokratycznym panstwie prawa :lol:
3karolina3
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 2 maja 2012, 00:28


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości