wojskowa służba zastępcza

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

wojskowa służba zastępcza

Postprzez sulimir » Wt, 4 sty 2005, 19:05

Mam takie małe pytanie. Od czerwca 2004r. jestem w trakcie odrabiania zastępczej służby wojskowej. Czy jest możliwość zmiany pracodawcy, u którego się tę służbę odrabia, a jeśli tak to na jakich zasadach i jak to załatwić. Przeczytałem całą ustawę odnośnie służby zastępczej ale tam nic nie znalazłem. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Ustawa o zastępczej służbie wojskowej to: Dz. U. Nr 223 z 2003r. poz. 2217
sulimir
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Przemek » Wt, 4 sty 2005, 21:10

Zaznaczam, że w praktyce problemu nie ćwiczyłem.

Wydaje się, że zmiana "pracodawcy" jest możliwa, jeśli tylko dogadają się w tym względzie ów pracodawca i marszałek województwa (strony umowy o wykonywanie pracy przez poborowego). Po rozwiązaniu tej umowy marszałek powinien skierować poboreowego do nowego "pracodawcy". Ustrawa nie pozwala na zmianę "pracodawcy" bez udziału marszałka (np. w drodze porozumień między "pracodawcami" lub poborowym a "pracodawcą").

Jak to działa w praktyce zapewne będą wiedzieć w urzędzie marszałkowskim.
Przemek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron