Usługa pocztowa

prawo pomocy publicznej, prawo energetyczne, prawo telekomunikacyjne, prawo obrotu instrumentami finansowymi, nadzór bankowy, zasady podejmowania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców zagranicznych, Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego; nadzór organów państwa nad przedsiębiorcami, komercjalizacja, prywatyzację.

Usługa pocztowa

Postprzez Pandar » Śr, 20 lip 2005, 12:45

Witam.
Czy udostępnianie skrytek i przegródek pocztowych przez pocztę jest usługą pocztową w rozumieniu prawa pocztowego?

W jaki sposób uzyskać adres zamieszkania użytkownika skrytki pocztowej? Poczta nie chce podać twierdząc, że te dane są objęte tajemnicą pocztową.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez muchomorek » Śr, 20 lip 2005, 15:58

A to poczta.
Zapomniała, że poza tajemnicą pocztową jest jeszcze ochrona danych osobowych.
muchomorek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 20 lip 2005, 21:37

Witam.
Czy udostępnianie skrytek i przegródek pocztowych przez pocztę jest usługą pocztową w rozumieniu prawa pocztowego?



A patrzyłeś, co na ten temat stanowi prawo pocztowe ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Śr, 20 lip 2005, 21:38

A patrzyłeś, co na ten temat stanowi prawo pocztowe ?

Tak i wydaje mi się, że udostępnianie skrytek i przegródek nie jest usługą pocztową (a co najwyżej świadczoną przez pocztę).
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 23 lip 2005, 13:55

Rzeczywiście, nie wygląda to na świadczenie usług pocztowych, natomiast istotnie może mieć zastosowanie ustawa o ochronie danych osobowych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Wt, 26 lip 2005, 12:29

Sklep internetowy przysłał mi bubla. Adres to tylko adres skrytki pocztowej. Urząd pocztowy na mój wniosek o udostępnienie adresu posiadacza skrytki odpisał mi, że klient korzysta z niej jako osoba fizyczna a nie firma a i tak dane te objęte są tajemnicą pocztową.

W biurze GIODO uzyskałem telefonicznie informację, że żeby złożyć do GIODO mający szansę na uwzględnienie wniosek o nakazanie poczcie udostępnienia danych musiałbym najpierw pozwać osobę, której dane dotyczą. Tylko jak to zrobić? Przecież w pozwie muszę podać adres zamieszkania pozwanego a nawet adres dla doręczeń nie może być skrytką pocztową?

Pan posiadacz skrytki oczywiście na korespondencję kierowaną na adres skrytki nie odpowiada. ;)
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 26 lip 2005, 13:41

W biurze GIODO uzyskałem telefonicznie informację, że żeby złożyć do GIODO mający szansę na uwzględnienie wniosek o nakazanie poczcie udostępnienia danych musiałbym najpierw pozwać osobę, której dane dotyczą. Tylko jak to zrobić? Przecież w pozwie muszę podać adres zamieszkania pozwanego a nawet adres dla doręczeń nie może być skrytką pocztową?


Do GIODO masz złożyć tylko wniosek, a nie - pozew.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 26 lip 2005, 17:05

Do GIODO masz złożyć tylko wniosek, a nie - pozew.


Ale jeśli dobrze zrozumiałem GIODO rzecze, że wniosek będzie miał szanse na uwzględnienie jeśli osoba od skrytki zostanie wcześniej pozwana.

Toć to żadna filozofia co GIODO wymyślił, bo wydaje mi się że po pozwaniu samemu można złożyć wniosek do poczty na stosownym formularzu o udostępnienie danych ze zbioru uzasadniając to toczącym się procesem.

Pozew trzeba by chyba złożyć po prostu z brakiem formalnym, a gdy Sąd wezwie do uzupełnienia prosić o przedłużenie ustawowego terminu na uzupełnienie braku pozwu argumentując, że niezbędne jest zwrócenie się do poczty o dane.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Wt, 26 lip 2005, 17:23

Dokładnie tak. Tyle, że poczta tych danych nie udostępni powołując się na tajemnicę pocztową. Gdyby dane pozwanego chroniła tylko ustawa o ochronie danych osobowych- problem by nie istniał.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 26 lip 2005, 17:55

Dokładnie tak. Tyle, że poczta tych danych nie udostępni powołując się na tajemnicę pocztową. Gdyby dane pozwanego chroniła tylko ustawa o ochronie danych osobowych- problem by nie istniał.


Czyżby przed pozwaniem zasadniczego sprawcy problemu kroił się długi proces z pocztą o duperelny szczegół przed Sądem? Paranoja :)
Na to musi być jakiś rozsądniejszy sposób...
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Gospodarcze Publiczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron