Usługa pocztowa

prawo pomocy publicznej, prawo energetyczne, prawo telekomunikacyjne, prawo obrotu instrumentami finansowymi, nadzór bankowy, zasady podejmowania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców zagranicznych, Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego; nadzór organów państwa nad przedsiębiorcami, komercjalizacja, prywatyzację.

Postprzez Marcin » Wt, 26 lip 2005, 20:12

Zaryzykowałbym pozew do sądu z zaznaczeniem, że nie możesz ustalić adresu pozwanego, z uwagi na ochronę danych osobowych i wnosisz o to, aby o nie wystąpił sąd.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Wt, 26 lip 2005, 21:35

Nawet z ustaleniem właściwego miejscowo sądu mam problem :)
Pytałem pracownika sekretariatu w sądzie jak to w praktyce się rozwiązuje i poinformowano mnie, że sąd nie będzie ustalał miejsca zamieszkania pozwanego bo pozew bez adresu pozwanego dotknięty będzie brakiem formalnym.
Po wezwaniu do uzupełnienia i upływie terminu sąd zwróci pozew. Podobnie będzie jeśli podam nr skrytki pocztowej.
Rozwiązaniem jest podanie adresu urzędu pocztowego bez podania skrytki. :)
Poczta powinna przekazać pozwanemu w ten sposób pismo a jeśli je odbierze, to już ma problem ;) Gdyby nie odebrał, to w grę wchodzi ustanowienie kuratora :)
Tylko czy rzeczywiście aż tak trzeba kombinować? :)
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 27 lip 2005, 08:54

A może ten sklep internetowy to firma która jest wpisana w jakąś ewidencję czy rejestr (KRS, ewidencja działalności gosp.?) Wtedy możnaby zwrócić się do takiego rejestru a nie do poczty...

Co do właściwości Sądu to może art. 34 kpc by pomógł?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Śr, 27 lip 2005, 09:11

czołem
a może zapominacie o instytucji prokuratury.
sprzedaż przez sklep internetowy bybla, jest wyłudzeniem. ukrywanie danych nprzez nadawcę jest tylko tego potwierdzeniem.

pozdr.
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 27 lip 2005, 16:59

sprzedaż przez sklep internetowy bybla, jest wyłudzeniem.


Niekoniecznie. Nie każda sprzedaż rzeczy wadliwej jest od razu przestępstwem. Trzeba wykazać sprzedawcy np. zamiar oszustwa.

Ale tak na marginesie: Pandar, na czym polegał bubel? Może da się jakieś wykroczenie znaleźć w działaniu sprzedawcy i rzeczywiście włączyć do ustalania adresu prokuraturę...
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Cz, 28 lip 2005, 11:51

A może ten sklep internetowy to firma która jest wpisana w jakąś ewidencję czy rejestr (KRS, ewidencja działalności gosp.?) Wtedy możnaby zwrócić się do takiego rejestru a nie do poczty...

W ewidencję może i jest ale narazie w Polsce mamy mnóstwo organów prowadzących ewidencje działalności gospodarczych a ja nie wiem do którego się zwrócić. W KRS nie ma.
Co do właściwości Sądu to może art. 34 kpc by pomógł?
Raczej nie bo właściwy (chyba) miejscowo byłby sąd dla siedziby (zakładu) sprzedawcy.
Ale tak na marginesie: Pandar, na czym polegał bubel? Może da się jakieś wykroczenie znaleźć w działaniu sprzedawcy i rzeczywiście włączyć do ustalania adresu prokuraturę...

Chodzi o monitor LCD. Pudło było zaklejone fabrycznie. Po około godzinie pracy obraz staje się monochromatyczny pomarańczowy i razi po oczach. Elektronik uważa, że jest to wada (nie uszkodzenie) matrycy LCD. Producent jest gotów wymienić nawet na nowy ten monitor ale tylko za pośrednictwem sprzedawcy :(
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Cz, 28 lip 2005, 12:25

Proponuję złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez sprzedawcę wykroczenia poprzez nie zastosowanie się do art. 5 ustawy Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z 2002 r.
W aktach dochodzenia - jeśli zostanie podjęte - znajdziesz wszystkie dane sprzedawcy.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Cz, 28 lip 2005, 21:01

Fajnie, tylko jak się dostanę do tych akt? :P
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 28 lip 2005, 21:23

Jeśli pójdzie wniosek o ukaranie do sądu, będziesz miał dostęp do akt, o ile będziesz działał jako oskarżyciel posiłkowy (art. 156 § 1 kpk w zw. z art. 38 § 1 kpw).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Gospodarcze Publiczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron