Swiadek

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Swiadek

Postprzez cervin » So, 16 kwi 2005, 10:53

Witam. W styczniu br. dostalem wezwanie na Policje w roli swiadka. Pare dni temu znowu mnie wezwali ( zadzwonili do mnie na komorke ). Wypytywali mnie o rzezy ktore nie dotyczyly sprawy wg. mnie. Teraz moje pytanie. Czy ja mam obowiazek odpowiadac na kazde pytanie podczas przesluchania ? Czy moge nie udzielic odpowiedzi ? Policjanci w sumie wymusili to na mnie twierdzac ze to moj obowiazek. Jak to sie ma w rzeczywistosci.
cervin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » So, 16 kwi 2005, 11:35

Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez cervin » So, 16 kwi 2005, 12:35

Dzieki za linki. Jestem nowy i nie wiedzialem za bardzo jak dziala tutaj wyszukiwarka. Nastepnym razem bede mial to na uwadze , ale niestety tamte posty nie rozwialy moich watpliwosci. Z tego co wywnioskowalem musze zlozyc zeznania i na kazde pytanie odpowiedziec , ale w jednym z postow bylo napisane ze nie musze i byla opisana pewna sytuacja. Osoba o ktora chodzi nie jest zadna moja rodzina , ale poprostu kolega. Wiec jak to w koncu bedzie , nie wiem czy to ma znaczenie ale policja przeprowadza tzw. czynnosci sprawdzajace.
cervin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 16 kwi 2005, 18:22

Z tego co wywnioskowalem musze zlozyc zeznania i na kazde pytanie odpowiedziec , ale w jednym z postow bylo napisane ze nie musze i byla opisana pewna sytuacja. Osoba o ktora chodzi nie jest zadna moja rodzina , ale poprostu kolega.


Jeśli nie zachodzą ustawowe sytuacje uprawniające do odmowy złożenia zeznań, jesteś obowiązany je złożyć. Por. art. 177 § 1 kpk. Przydatność dowodu z zeznań danej osoby w charakterze świadka dla sprawy ocenia organ procesowy, a nie - sam świadek ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości