>>> Stowarzyszenie zwykłe <<< ?????

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

>>> Stowarzyszenie zwykłe <<< ?????

Postprzez adi399 » N, 11 wrz 2005, 12:55

Witam
Jak w pytaniu, obecnie jestem członkiem stowarzyszenia zwykłego (które nie moze zrzeszac osób prawnych i kogos tam jeszce ;/) ale zamiezam załozyc firme i co wtedy ?? moge zostac w tym stowarzyszeniu ?? czy to bezie nielegalne ;/ ??
Tzn. nieproblem sie wypisac ze stowaryszenia zwykłego ale czy nie ma takich rzeczy ze jak sie wypsize to musze odczekac jakis okres zeby móc załzoyc firme ?? (to by było głupotą).
Wiem wiem pytanie jest głupie, ale moim zdaniem większą głupotą jest takich rzeczy niewiedziec.

Drugą sprawą jest jak rozwiązac stowarzyszenie, (bo obecnie jest przewodniczącym mój Ojciec) czy powoływać się na jkaies akty, utawy ?? Jezlei tak to mógłbym prosić Was o podanie mi wzoru takiego papieru rozwiązania stowarzyszenia zwykłego.

Bardzo dziękuje z góry za wasze odpowiedzi :(

Pozdrawiam
adi399
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 11 wrz 2005, 15:52

Jak w pytaniu, obecnie jestem członkiem stowarzyszenia zwykłego (które nie moze zrzeszac osób prawnych i kogos tam jeszce ;/) ale zamiezam załozyc firme i co wtedy ?? moge zostac w tym stowarzyszeniu ?? czy to bezie nielegalne ;/ ??


Wg mnie nie. Przez założenie firmy nie stajesz się osobą prawną. Jesteś nadal osobą fizyczną. Nie oznacza to także że stowarzyszenie będzie prowadzić działalność gospodarczą, gdyż będzie to Twoja działalność a nie stowarzyszenia.

czy nie ma takich rzeczy ze jak sie wypsize to musze odczekac jakis okres zeby móc załzoyc firme ?? (to by było głupotą).


Nigdy o czymś takim nie słyszałem.

Drugą sprawą jest jak rozwiązac stowarzyszenie, (bo obecnie jest przewodniczącym mój Ojciec) czy powoływać się na jkaies akty, utawy ??


Stowarzyszenia to nie jest moja ulubiona działka, nie mam z prawem o stowarzyszeniach do czynienia na co dzień, więc mogę podać tylko to co udało mi się znaleźć w ustawie (przy czym nie mam pewności czy dotarłem w necie do w pełni aktualnego tekstu ustawy. Ten z którego korzystałem wskazywał jako ostatnią nowelizację akt prawny opublikowany w Dz.U. Nr 102 z 2004 r.)

Z artykułów 36 i następnych ustawy o stowarzyszeniach wynika że do likwidacji wystarczy uchwała stowarzyszenia o rozwiązaniu. Co do zasady członkowie zarządu stowarzyszenia stają się wówczas jego likwidatorami ("co do zasady" bo w uchwale można to ustalić inaczej).

W razie jakichkolwiek wątpliwości proponuję skontaktować się z organem nadzorującym stowarzyszenie i poprosić o wyjaśnienia. Organ nadzorujący to ten który przy utworzeniu stowarzyszenia zwykłego był o utworzeniu stowarzyszenia informowany o tym przez założycieli (najprawdopodobniej będzie to starosta właściwy ze względu na siedzibę stowarzyszenia).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez adi399 » N, 11 wrz 2005, 16:39

Dzięki za odpowiedzi :)
Nasze stowarzyszenie to "Amatorska Sieć Komputerowa Nazwa :P"

1. Nadal jednak nie wiem jak rozwiązac to stowarzyszenie, zresztą stowarzuszenie nie spełnia juz paru pkt. w naszym regulaminie (staucie który ustalilismy) to jest:

1.6 Liczba członków stowarzyszenia nie może być mniejsza niż 9 osób, w przeciwnym razie stowarzyszenie zostanie rozwiązane.
(ja sie wypisze, i kogos jeszce namówie i bedzie 7 osób)

1.7 Składki członkowskie powinny pokrywać koszty utrzymania sieci internetowej.
(juz niepokrywaja musze dopłacac za prąd ;/)

Poztym rozwiązując stowarzyszenie moge sie jeszcze odowałc na pkt. Naszego regulaminu (statutu)
"6.6 W razie rozwiązania stowarzyszenia koszty przyłączenia nie będą zwracane, a o urządzeniach zakupionych ze składek członkowskich, funduszu założycielskiego zadecydują członkowie stowarzyszenia"


2. I teraz najtrudniejsze zupełnie nie wiem jak sie do tego zabrać ;/ bo chce przejąc (wykupic) stowarzyszenie czyli urządzenia stowarzyszenia na moja firmę tym samym chce przejąć uzytkoników którzy zrezygują ze stowarzyszenia po to aby mogli kozystac z moich usług. O co mi chodzi jzu pisze:
Na walnym zebraniu blebleble postanowilismy rozwiązac stowazyszenie blebleble... Powolujac sie na pkt. 6.6 "W razie rozwiązania stowarzyszenia koszty przyłączenia nie będą zwracane, a o urządzeniach zakupionych ze składek członkowskich, funduszu założycielskiego zadecydują członkowie stowarzyszenia" zdecydowalismy aby sprzedać sprzęt sieciowy zakupiony z naszego funduszu załozycielskie Firmie "Moja firma czyli firma obecnego członka ;/" formą zapłaty będzie 3-miesięczny dostęp do internetu dla wszytkich członków powino to pokryc całkowicie koszt zakupionych urządzeń.

3. Jak widac chce przejąc stowarzyszenie sieci internetowej poprzez rozwiązanie jej, wykupienie urządzeń oraz przejęciu członków jako klientów moich usług internetowych. Tylko nie wiem czy moge tak ztrobic jak opisałem w pk2 tej wypowiedzi a formą zapłaty czy moze byc 3-miesieczny darmowy abonament ??????

Proszę o pomoc
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez adi399 » Pn, 12 wrz 2005, 12:57

??
adi399
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości