Prowizja biura nieruchomości - czy mają prawo ?

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Prowizja biura nieruchomości - czy mają prawo ?

Postprzez aga21159 » N, 10 lut 2008, 15:14

prowizja w biurze nieruchomosci!

Mam pewien problem: Niedawno chciałam kupic mieszkanie i szukałam go przez agencje nieruchomosci. Znalazłam takie które mnie zainteresowało i poszłam go obejrzeć z agntem nieruchomości. Mieszkanie spodobało mi sie ale stwierdziłam że chce obejrzeć jeszcze cos moze innego aby dokonać trafnej decyzji. Na nastepny dzień poszłam do innego biura Nieruchomości i tam po przedstawianiu swoich kryterii dostałam liste 8 mieszkań które spełniały moje oczekiwania. Podpisałam odbiur mieszkań. Gdy znalazłam sie w domu okałao sie że jednym z tych mieszkań znajdujące sie na liscie jest mieszkanie które ogladałam poprzedniego dnia z przedstawicielem innego biura. Nawet nie dzwonilam juz pod wskazany telefon. Gdy zdecydowałam sie na kupno powyższego mieszkania i doszło do umowy przedwstepnej oraz zapłaceniu połowy prowizji do biura które pośredniczyło w transakcji odedzwało sie drugie biuro. Pani z którą rozmawaiłam rosciła odemnie opłate 2 % prowizji odemnie za zakup mieszkania. Pomózcie mi !!! czy oni mogą odemnie żadać zapłaty skoro w naszej transakcji uczestniczy inne biuro z którym musze sie rozliczyc również prowizją?? pomocy!!! Czy oni nawet w sadzie moga wygrać ??? bo tym sie mnie straszy. mnie i osobę sprzedającą mieszkanie. Czy to wogóle jest mozliwe? Przecież my uiszczamy już opłatę iw jednym z biur!!! Jestem przerażona taką sytuacja!
co mam zrobić ? nie stać mnie na zapłate dwóch prowizji! Czy oni sa na prawie? pomózcie
____________
aga21159
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » N, 10 lut 2008, 15:48

Czy z obydwoma biurami podpisałaś umowy?
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aga21159 » Pn, 11 lut 2008, 23:29

właśnie tak. Z dwoma biurami podpisałam umowy- ale całkiem nieswaidomie wziełam ta oferte która juz oglądałam dzień wcześniej i z pierwszym biurem dalej wspołpracuje. I jemu tez zapłacilam polowe juz prowizji gdyz ono pośreniczy i załawia formalnosci związane z transakcja. Czy orientujesz sie czy oni moga wygrac w sądzie? Pozdrawiam
aga21159
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości