kupno nieruchomości

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

kupno nieruchomości

Postprzez aruncio » So, 25 paź 2003, 12:49

Na co warto zwrócić uwagę kupując nieruchomość bez udziału pośrednika?
Na pewno w Spółdzielni Mieszkaniowej (ewentualne zadłużenia), Księgę Wieczystą (czy nie ma obciążeń typu hipoteka itp.)
Co jeszcze?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 25 paź 2003, 13:35

Poczytaj tutaj i tutaj
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: kupno nieruchomości

Postprzez Kasia36 » N, 20 wrz 2020, 01:17

Ja kupowałam mieszkanie od https://cichadolina.pl/ zwracałam uwagę głównie na zapiski w umowie bo na tym można popłynąć ale okazało się wszystko super.
Kasia36
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2020, 22:05

Re: kupno nieruchomości

Postprzez kinia89 » Pn, 1 lut 2021, 12:55

W sumie taki zakup mieszkania to spore wyzwanie, bo przeważnie jest to decyzja na całe życie. Dlatego warto sprawdzić sobie każdą dostępną opcję. Ja przykładowo teraz planuje sprawdzić "nowe mieszkania kraków bronowice, ponoć są tam ładne.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Re: kupno nieruchomości

Postprzez steve.feil » Cz, 2 gru 2021, 12:32

Samodzielne kupno mieszkania z rynku wtórnego to dosyć spore wyzwanie, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Ja rozważyłabym wzięcie pod uwagę pośrednika, który zajmie się wszystkimi formalnościami. My z mężem mamy obecnie w planach kupno mieszkania pod wynajem i raczej zdecydujemy się na pomoc. Znalazłam też ciekawy artykuł https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/ ... na-wynajem ukazujący zalety takiej inwestycji. Może kogoś z was to zainteresuje i zainspiruje do takiego zabezpieczenia się na przyszłość :)
steve.feil
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 2 gru 2021, 12:27
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron