prawo własności przez zasiedzenie (?)

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

prawo własności przez zasiedzenie (?)

Postprzez mirpaj » Wt, 7 cze 2005, 16:33

Witam! Jestem nowym użytkownikiem. Przejrzałam wszystkie tematy dotyczące zasiedzenia ale wciąż mam wątpliwości. Otóż sprawa wygląda następującą: nieruchomość zabudowana, położona na Warmii, bez księgi wieczystej, w ewidencji wydziału geodezji istnieje zapis, że pani X (autochtonka - juz nieżyjąca od 20 lat) była samoistnym posiadaczem. Mieszkała tam od lat przedwojennych z całą rodziną, w kolejnych latach odchodziły z domu kolejne dzieci a do chwili obecnej zamieszkuje tam jedna z jej córek, która chce właśnie uregulować prawo własności. Pani X posiadała liczne potomstwo, kilkoro dzieci wyjechało do Niemiec, część pozostało w Polsce. Większość z dzieci Pani X już nie żyje. Tak więc krąg potencjalnych spadkobierców jest bardzo duży i w niektórych przypadkach trudny do ustalenia.
Czy zasiedzenie nie będzie najprostszym trybem nabycia prawa własności?
I jeszcze jedno! Co powinien zawierać wniosek o stwierdzenie zasiedzenia? Może ktoś dysponuje wzorem takiego wniosku.
Będę zobowiązana za pomoc
Pozdrawiam
Mirka P.
mirpaj
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » Śr, 8 cze 2005, 09:55

Ostatnio (jeszcze w zeszłym tygodniu) wisiał taki wzór na korytarzu przy drzwiach kancelarii wydziału cywilnego w sądzie rejonowym wraz z wyszczególnieniem niezbędnych załączników.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mirpaj » Śr, 8 cze 2005, 11:16

No dzieki! Tylko że sądów rejonowych to w naszym kraju trochę jest. Proszę o małą podpowiedź :-)))
Pozdrawiam
MP
mirpaj
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość