synchronizacja czasu

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

synchronizacja czasu

Postprzez mariagrazynaw » Cz, 25 paź 2001, 10:01

Moje pytanie: jak sobie poradzić z zsynchronizowaniem rzeczywistego czasu udzielania odpowiedzi,a czasu ukazywanego na ekranie przy odpowiedzi?

Przykład: wysłalam odpowiedź przed chwilą ( na forum prawne ), czyli o godzinie 10:00, a na ekaranie pokazana była godzina 5:48.

Sądzę, że pomoże nam Pan nauczyć się do końca korzystania z tego pięknego wortalu.
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Artur_K » Cz, 25 paź 2001, 11:33

... a na forum wypowiedź została zarejestrowana o 10:01 :)
Może jakiś zegar atomowy? ;)
Artur_K
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

synchronizacja czasu

Postprzez mariagrazynaw » Cz, 25 paź 2001, 12:48

Rzeczywiście jakieś dziwne te czasy, gdyż Pańska odpowiedź u mnie na ekranie figuruje jako udzielona 26-10-2001 o godz.7:33 . Być może, że rejestrując się popełniłam jakiś bład, gdyż informacja , ktora stanowiła o czasie na serwerze wykazywała zupełnie inny czas, niż rzeczywiście był, w związku z czym w odpowiedniej rubryce wpisałam właściwy.

A może nasz autor ma serwer w zupełnie innej strefie czsowej ?

Mam nadzieję, że nasz twórca, który nawet się zarejestrował, przeczyta tę kwestię i coś mi zaradzi.

PS. I to są plusy tego Forum - e-mailem dostałam powiadomienie, że Pan odpowiedział na mój problem czasowo-synchronizacyjny, więc weszłam, żeby odczytać.

Dzięki.
mgw
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mx1 » Cz, 25 paź 2001, 13:20

Witam

przed przeczytaniem ponizszej kwestii prosze sprawdzic czy podany przez pania czas systemowy zgadza sie z aktualna godzina (w windows prawy dolny rog:) ) jezeli tak prosze czytac dalej a jezeli nie prosze dokonac odpowiedniej "korekty"

problem tkwi w tym iz przy rejestracji prawdopodobnie nie podala Pani prawidlowej strefy czasowej. Zwykle jest to automatycznie wykrywane i dostosowywane do strefy czasowej danego regionu. Aby to zklikwidowac prosze wypelnic ponizsze czynnosci:

1) Pod obrazkiem Sow.pl Forum na gorze prosze kliknac w menu na profil
2) Zalogowac sie ze swoim nickiem/haslem
3) Na samym dole formularza jest pole odpowiedzialne za balagan. W nawiasie jest pokazany aktualny czas u Pani
Jezeli naprawde jest godzina dajmy na to 16.00 a u pani wyswietla sie 12.00 to w pole prosze wpisac [/b]4[/b] czyli przesuniecie czasu o 4 godziny do przodu. Jezeli trzeba go cofnac prosze wpisac -4
4) Kliknac Wyslij i cieszyc sie Forum :)
5) Prosze poczytac FAQ aby dowiedziec sie wiecej o forum

ps. prosze takze podobne problemy zamieszczac w dziale Uwagi i propozycje czyli przestrzegac kategorii.

Zycze udanej zabawy
mx1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mx1 » Cz, 25 paź 2001, 14:17

hm.. powinniscie panstwo takze wiedziec iz watki w forach dyskusyjnych sa szeregowane od gory od tych, ktore posiadaja najswiezsze odpowiedzi (czyli te ktore byly ostatnio komentowane)

to taka bardzo przydatna informacja
mx1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

synchronizacja czasu

Postprzez mariagrazynaw » Cz, 25 paź 2001, 19:47

Œlicznie dziękuję. Jutro będę te zegary ustawiać na nowo, bo u mnie na monitorze Pański wpis jest datowany już na 26.10.br , więc chyba znalazłam się wg czasu na moim monitorze na innym kontynencie.

mgw
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Jaki rezultat?

Postprzez Pandar » Cz, 1 lis 2001, 20:45

Ciekaw jestem, z jakim rezultatem zsynchronizowała Pani czas, gdyż u mnie jest podobny problem jak wystąpił wcześniej u Pani.
Nie chciałbym majstrować przy ustawieniach nie mając pewności, że skutecznie "naprawię" zegar :(
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

synchronizacja czasu

Postprzez mariagrazynaw » So, 3 lis 2001, 22:20

Jeszcze nie próbowałam. Przyczyna - brak czasu, ale na pewno się za tę synchronizację niebawem zabiorę ( po załatwieniu najpilniejszych spraw zawodowych ).

Życzę powodzenia w próbach czasowych, a gdy tylko zgodnie z ukierunkowaniem naszego admina będę już mieć ten czas środkowo-europejski, to natychmiast powiadomię ( jeżeli zaś się nie uda, to również powiadomię i poproszę na Forum admina o kolejną poradę, mając jednak cichą nadzieję, że nie będzie to zbyt trudne ).

Miłej niedzieli życzę.
mgw
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

synchronizacja czasu

Postprzez mariagrazynaw » Pn, 19 lis 2001, 21:09

Po wejściu w Profil i wpisaniu swego hasła po prostu wykasowałam czas, który był w ramce z prawej strony, a pozostawiłam czas, o którym informowano z lewej strony, iż jest godzina taka a taka.
Ponieważ owa godzina taka a taka była zgodna z godziną na moim monitorze, więc nie robiłam nic więcej i - jak dotychczas, czyli przez 10 minut - czas jest OK.

A zatem do dzieła! Czyli do synchronizacji, bo ja już miałam dosyć tego bycia na innym kontynencie ( czasowo ).
Powodzenia.
mgw
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Wt, 20 lis 2001, 16:55

:)
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość