nękanie

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

nękanie

Postprzez zuzi999 » N, 29 sty 2012, 11:23

Dzień dobry. Mam duży problem z sąsiadką mieszkającą piętro niżej. Kobieta nęka mnie i moją rodzinę, w szczególności córkę 14 lat. Opiszę z grubsza co się dzieje. Podała mnie do Sądu za rzekome kopanie wycieraczki, plucie drzwi , głośne chodzenie po mieszkaniu i wywieszanie prania na balkonie. Sędzina mnie uniewinniła. O podobne zarzuty sprawę w Sądzie 15 lutego będzie miała moja córka- jest spokojnym dzieckiem nie ma z nią problemów w domu ani w szkole. W Sądzie również toczy się przeciwko niej postępowanie z art. 75 paragraf 1 KW- wylała olej na schody klatki i córka przewróciła się. Wczoraj dostałam pismo z administracji że ona skarży się że głośno chodzę i wywieszam to nieszczęsna pranie (jest środek zimy...), w czerwcu 2011 była w szkole u córki i obczerniała ją do dyrekcji- sąsiadka się tym chwali do wszystkich, min. do dzielnicowego jest dumna z siebie i swego zachowania. Nigdy nie miałam interwencji policji, dzielnicowy zna sprawę i przyznaje mi rację- zeznawał w Sądzie na moją korzyść. Co robić? Czy jest na to jakiś paragraf? Jestem nerwowo wykończona. Proszę o radę.
zuzi999
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 29 sty 2012, 11:19

Re: nękanie

Postprzez arche » Cz, 2 sie 2012, 21:27

Od 6 .6. 2011r weszło do kodeksu karnego nowe przestępstwo-stalking.
Polega ono na "uporczywym nękaniu innej osoby lub osoby jej najbliższej, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność". (art. 190a kk)

W opisanym przypadku osoba "nękająca" czyni te przykre dla Pani rzeczy raczej w sposób legalny. Każdy ma prawo do skarg do sądu czy do administracji.
Ciekawa rzecz jest z tym olejem. Jeśli podobnego rodzaju sprawy miały miejsce jest możliwość podciągnięcia tego pod wspomniany wyżej "stalking" pod warunkiem jednak, że jej zachowanie ma następujące cechy:
-jest powtarzalne
-jest ciągłe, uporczywe
-obiektywnie wzbudza zagrożenie lub narusza Pani prywatność

Gdyby miała Pani dowody na takie zachowania tej kobiety można iść z tym na Policję.
arche
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 1 sie 2012, 02:21


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości