Czy towar kupiony na raty można zwrócić?

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Czy towar kupiony na raty można zwrócić?

Postprzez rafalllll » N, 6 lis 2011, 00:25

Chciałbym się dowiedzieć czy mam prawo oddać sprzęt kupiony na raty? Sytuacja wygląda tak: wczoraj do domu przyszedł domokrążca z urządzeniem do prania, garnkami i innymi mama była wczoraj sama i ten pan tak obałamucił moją mame że zakupiła urządzenie i garnki za ponad 4tyś zł! Dopiero dziś do niej dotarło co zrobiła! wszystko jest w stanie nowym nieużywanym jest na to umowa kupna sprzedaży wraz z wszystkimi danymi. Proszę o porady odpowiedź co mam zrobić z tym przypadkiem ponieważ bardzo jest mi żal mamy prosiłbym o szybka odp bo czytałem że zwrotu można dokonać w ciągu 10dni więc muszę działać szybko!
rafalllll
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 6 lis 2011, 00:23

Re: Czy towar kupiony na raty można zwrócić?

Postprzez Antonio » Pn, 7 lis 2011, 05:24

Witam.
Mama dokonała zakupu poza siedzibą przedsiębiorstwa, więc ma na odstąpienie 10 dni od daty zakupu, zwracając zarazem nienaruszony towar. Przygotujcie pismo o odstąpieniu, niech mama je podpisze i wyśle tej firmie wraz z towarem. Najlepiej polecony priorytet za potwierdzeniem odbioru, żebyście mieli na piśmie potwierdzenie odbioru. I jeśli zakup ten wiązał się z jakimś zobowiązaniem pożyczkowy, to powiadomcie też daną instytucję udzielającą pożyczkę o odstąpieniu. Dobrze byłoby dołączyć to tego kopię dowodu nadania przesyłki do firmy.

(Pismo do firmy o odstąpieniu może mieć taką treść: "Działając na podstawie art. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny odstępuje od umowy z dnia ... " ).
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron