odstepne za mieszkanie

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

odstepne za mieszkanie

Postprzez mich_al » Cz, 24 wrz 2009, 09:36

jestem z żoną w trakcie rozwodu (niedługo będzie druga rozprawa) i mieszkamy razem z dwojką dzieci.
Mieszkanie jest moje (darowizna od matki przed ślubem).
Nie chcę sie rozpisywać co mnie do tego zmusiło (proszę mi wierzyć, że bardzo ważne powody) ale czy mogę w trakcie rozwodu od mojej jeszcze żony żądać odstepnego za pobyt
w moim mieszkaniu.
mich_al
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 9 paź 2009, 21:30

"Odstępnego za pobyt"? Masz na myśli czynsz?
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez nabulizator » N, 11 paź 2009, 09:18

"odstępne za pobyt"? nie mam pytań..tak traktujesz matkę swoich dzieci? Tak ejst zazwyczaj..uwalić kobietom kilkoro dzieci a potem wyrzucic je na pastwe losu. Zalość i tyle
nabulizator
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mich_al » N, 11 paź 2009, 20:16

Akurat to żona mnie zdradziła i spotyka się z kolesiem, ja się czasowo wymeldowałem i stąd moje pytanie. Chodzi mi o to czy mogę żądać od niej opłat i odstępnego (bo co jak nie będzie chciała niczego płacić - czy mnie sąd będzie ścigał jako właściciela mieszkania. Jakie mam możliwosci teraz lub po rozwodzie.
mich_al
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Wt, 13 paź 2009, 22:23

Jeśli mieszkanie należy wyłącznie do Ciebie (nabyte przed zawarciem związku w drodze darowizny) - wyłącznie Ty jesteś osobą odpowiedzialną za należny czynsz, fundusz remontowy, etc.
Nie wydaje mi się natomiast, iż Sąd uzna za właściwe, aby ex żona miałaby cokolwiek Tobie zapłacić za to, że mieszkała w Twoim mieszkaniu. Byliście rodziną, intercyzy rozumiem nie było - wspólnie łożyliście na codzienne życie...

PS. Poszukaj innego forum dla spraw rodzinnych.

Pozdrawiam,
A.
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mich_al » Śr, 14 paź 2009, 19:52

dzięki - wszystko rozumiem na dzień dzisiejszy, ale co po rozwodzie (może będę chciał mieszkanie wynająć albo sprzedać....?).

Dzięki i pozdrawiam.
mich_al
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 19 paź 2009, 11:43

Po rozwodzie małżonka utraci tytuł prawny do lokalu i będziesz mógł ją eksmitować. :)
Za czas mieszkania żony w Twoim mieszkaniu w czasie trwania małżeństwa nie należy Ci się czynsz.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mich_al » Cz, 22 paź 2009, 20:52

Serdeczne dzięki i pozdrawiam
mich_al
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość