Zabrali mi prawko i mam 9miesięcy ograniczenia wolnosci

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Zabrali mi prawko i mam 9miesięcy ograniczenia wolnosci

Postprzez powerboy » Wt, 15 lip 2008, 22:09

czesc, potrzebuje pomocy, zabrano mi prawo jazdy(po raz drugi), jestem recydywista, dostalem kare 200zl oraz ograniczenie wolnosci na 10 misiecy, po odbyciu kary mam okres proby 3lat. bylbym bardzo wdzieczny jakby mi ktos napisal kiedy mija przedwanienie tej sprawy, tzn w tej chwili jestem za granica i raczej nie pali mi sie do odbycia kary wiezienia, i kiedy moge spokojnie przekroczyc granice bez ogladania sie za siebie, i czy po tym okresie mimo przedwanienia ja musze jakies papiey skladac o przedwnienie w dokumentach? z gory serdecznie dziekuje
powerboy
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 16 lip 2008, 10:14

Ograniczenie wolności, to nie więzienie :)

Moim zdaniem szkoda zdrowia na unikanie takiej kary, zwłaszcza, że można zamienić ją na grzywnę.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

re: 9miesiecy ograniczenia wolnosci

Postprzez powerboy » Śr, 16 lip 2008, 21:39

Tak tylko ja mam mala 9 miesieczna coreczke, iw sumie to stanowi glowny problem dlaczego nie chce isc siedziec, jaka to by mogla byc kwota jesli chcialbym zamienic to na kwote pieniezna, a pozatym to bardzo dziekuje za odpowiedz.
powerboy
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 29 lip 2008, 12:31

Byłoby to najwyżej 2.000 zł.
Jeżeli Twoja sytuacja rodzinna (córeczka dziewięciomiesięczna) uniemożliwia wykonanie kary, to można próbować zawiesić jej wykonanie na rozsądny okres próby.
Najgorszym, co mógłbyś zrobić, byłoby uciekanie przed wymiarem sprawiedliwości, dlatego stanowczo odradzam takie rozwiązanie.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 29 lip 2008, 23:17

Byłoby to najwyżej 2.000 zł.


10 miesięcy ograniczenia wolności to minimum 3000 zł zastępczej kary grzywny. Albo wielokrotność tej kwoty (art. 65 § 1 k.k.w.).

Jeżeli Twoja sytuacja rodzinna (córeczka dziewięciomiesięczna) uniemożliwia wykonanie kary, to można próbować zawiesić jej wykonanie na rozsądny okres próby.


Chyba chodzi o ewentualne odroczenie jej wykonania?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 30 lip 2008, 10:39

Chyba chodzi o ewentualne odroczenie jej wykonania?
Chodzi o art. 46 § 3 k.k.w. po zamianie kary ograniczenia wolności na grzywnę i jej niezapłaceniu.
Co do wysokości zastępczej kary grzywny, rzeczywiście przekombinowałem w wyliczeniach.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 30 lip 2008, 22:43

Chodzi o art. 46 § 3 k.k.w. po zamianie kary ograniczenia wolności na grzywnę i jej niezapłaceniu.


Myślałem, że chodziło o karę ograniczenia wolności :)

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że art. 46 § 3 k.k.w. dotyczy wyłącznie zastępczej kary pozbawienia wolności orzeczonej za grzywnę "nie-zastępczą" po wcześniejszej zamianie tej grzywny na pracę społecznie użyteczną i niewykonaniu tej pracy.

Przy zastępczej karze grzywny orzeczonej za ograniczenie wolności jej niezapłacenie może mieć skutki wskazane w przepisie szczególnym jakim jest art. 65 § 3 k.k.w.

Ale prawde mówiąc pewności nie mam. Zajrzę sobie z ciekawości do literatury.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 31 lip 2008, 14:36

Chodzi o art. 46 § 3 k.k.w. po zamianie kary ograniczenia wolności na grzywnę i jej niezapłaceniu.


Według posiadanego przeze mnie komentarza do k.k.w. autorstwa Z. Hołdy i K. Postulskiego (Gdańsk, 2007, s. 300) nie jest dopuszczalne warunkowe zawieszenie zastępczej kary pozbawienia wolności orzeczonej na skutek uchylania się od wykonania kary ograniczenia wolności.
Ci sami autorzy zajmują stanowisko, że art. 46 § 3 k.k.w. stosuje się tylko do zastępczej kary pozbawienia wolności orzeczonej za grzywnę z art. 33 k.k. (a więc nie grzywnę zastępczą).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez powerboy » Wt, 12 sie 2008, 13:09

mam jeszcze takie pytanie, kuzyn policjant powiedzial mi ze nie mam wyroku odbierac wtedy kara sie opoznia czycos takiego, i trzy razy przychodzil mi wyrok listem poleconym ze sparwy apelacyjnej z prosby prokuratora ktora odbyla sie bez mojej obecnosci, dowiedzialem sie od znajomej w sadzie ktora pracuje w sekretaracie jaki dostalem wyrok, i teraz nie wiem co bedzie dalej jak ja nie odebralem tego wyroku. prosze o odpowiedz z gory dzieki
powerboy
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 12 sie 2008, 15:05

Jeśli to była sprawa o przestępstwo i nie składałeś w terminie wniosku o doręczenie Ci uzasadnienia wyroku na piśmie to to kiedy doręczą Ci odpis wyroku nie ma istotnego znaczenia dla prawomocności wyroku i wykonania kary.

Poza tym za doręczenie może być uznane nieodebranie przesyłki w terminie po jej prawidłowym awizowaniu przez pocztę.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości