egzekucja komornicza bez wezwania do zapłaty przez wierzyciela

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

egzekucja komornicza bez wezwania do zapłaty przez wierzyciela

Postprzez piotrpp » Pt, 17 sie 2007, 17:39

Witam, przyszło mi płacić dług za oszusta który sprzedał mi samochód z zastawem rejestrowym.Przegrałem sprawę w sądzie ,wierzyciel nie przysłał mi wezwania do zapłaty .Niewiedziałem jaka kwote mam wpłacić i komu na jakie konto.Po kilku miesiącach dostałem informację o wszczęciu egzekucji.Mam pytanie czy można oddać dłużnika do komornika bez wezwania go do zapłaty.Wydaje mi się że komornik jest po to żeby ściągał długi od tyccch kyóży niechca płacić , ja nie deklarowałem nikomu ze niezapłace.Pozdrawiam i proszę o porady.
piotrpp
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 17 sie 2007, 21:04

Czegos nie rozumiem wiec prosze o wyjasnienie. Jakasprawę przegrales w sądzie skoro nie wiesz ile i komu masz placic?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez piotrpp » So, 18 sie 2007, 11:41

PRZEGRAŁEM SPRAWĘ Z BANKIEM KTÓRY UDZIELIŁ KREDYTU NA SAMOCH€D KTÓRY JA KUPIŁEM OD CZŁOWIEKA KTÓRY NI PŁACIŁ RAT I SPRZEDAŁ MI SAMOCHÓD NA KTÓRYM BYŁ USTANOWIONY ZASTAW.BYŁEM NA ODCZYTANIU WYROKU ALE OD BABKU NIE DOSTAŁEM ŻADNEGO PISMA PO SPRAWIE I NIEWIEDZIAŁEM ILE DOKŁADNIE MAM WPŁACIĆ BO KOSZTY SĽDOWE MIELIŒMY PŁACIĆ SOLIDARNIE Z TYM OSZUSTEM. NO A POTEM OD EZWAŁ SIĘ KOMORNIK CAŁY DŁUG WPŁACIŁEM NA KONTO BANKU A MIMO TO KOMORNIK USTALIŁ KOSZTY POSTĘPOWANIA NA 2 TYS ZŁ SPRAWE UMORZYŁ NA WNIOSEK BANKU , WYSŁAŁ MI JEDNO PISMO I TO WESZYSTKO CO ZROBIŁ BO NIE SPŁACAŁEM DŁUGU ZA POSREDNICTWEM KOMORNIKA I ZA TO PISEMKO TERAZ CHCE 2 TYS ZŁ NIEWIEM CZY NAPISAĆ SKARGE DO SADU.DZIEKUJE ZA ODPOWIEĆ, POZDRAWIAM
piotrpp
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 18 sie 2007, 12:03

A więc oczywiscie przysługuje Ci prawo złożenia do Sadu Rejonowego skargi na komornika. Nie powołuj sie jednak na fakt ze nie wiedziales ile i komu miales placic, bo to bez sensu. Raczej że zaplaciles wierzycielowi bez posrednictwa komornika i NIE na skutek jego czynności. Miałes zamiar zaplacic i zaplaciles - komornik nie mial na to zadnego wplywu. Trybunal Konstytucyjny orzekl 8 maja 2006r sygn. P 18/05 iż komornikowi nie przysluguje prowizja od zaplaty dlugu bez jego posrednictwa i nie w skutek jego dzialan. Wygrasz na pewno, mogą mu jedynie przyznac koszty tego pisma np 200,-zł. Możesz tez wczesniej udać sie do komornika i powołując sie na to orzeczenie Trybunału zaproponowac by sam zmienił swoja decyzję o kosztach nie narazając się na koszty sadowe które on poniesie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » So, 18 sie 2007, 16:17

Wygrasz na pewno, mogą mu jedynie przyznac koszty tego pisma np 200,-zł. Możesz tez wczesniej udać sie do komornika i powołując sie na to orzeczenie Trybunału zaproponowac by sam zmienił swoja decyzję o kosztach nie narazając się na koszty sadowe które on poniesie

Na pewno to wszyscy kiedyś umrzemy ;)

Komornik nie poniesie ŻADNYCH kosztów jeśli sąd zmieni to postanowienie. Takie koszty poniesie ewentualnie wierzyciel ale z moich praktycznych doświadczeń wynika, że dłużnik przegra sprawę ze skargi na czynność komornika.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 18 sie 2007, 17:58

Tu sie nie zgodzę. Po pierwsze nie ma możliwości przegrania tej sprawy w związku z orzeczeniem Trybunału. Wystarczy sie powołać. Po drugie - nie wierzyciel, nie dłużnik tylko własnie komornik zapłaci koszta sądowe po przegraniu sprawy. Inna rzecz że to bodajze 50,-zł:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez piotrpp » N, 19 sie 2007, 21:58

DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE RADY I POZDRAWIAM.BARDZO MI POMOGŁY
piotrpp
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pn, 20 sie 2007, 20:14

Tu sie nie zgodzę. Po pierwsze nie ma możliwości przegrania tej sprawy w związku z orzeczeniem Trybunału. Wystarczy sie powołać. Po drugie - nie wierzyciel, nie dłużnik tylko własnie komornik zapłaci koszta sądowe po przegraniu sprawy. Inna rzecz że to bodajze 50,-zł:)

100 zł.
Uważam, że komornik nie przegra sprawy.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 21 sie 2007, 17:34

Tu sie nie zgodzę. Po pierwsze nie ma możliwości przegrania tej sprawy w związku z orzeczeniem Trybunału. Wystarczy sie powołać. Po drugie - nie wierzyciel, nie dłużnik tylko własnie komornik zapłaci koszta sądowe po przegraniu sprawy. Inna rzecz że to bodajze 50,-zł:)

100 zł.
Uważam, że komornik nie przegra sprawy.

Mozesz podać wykladnie nie uznania przez sąd orzeczenia trybunału?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości