zakup mieszkania na kredyt a dodatkowy właściciel

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

zakup mieszkania na kredyt a dodatkowy właściciel

Postprzez gerappa1 » Wt, 24 lip 2007, 22:27

Witam
Chchałbym sie zapytać co zrobić?
1. pobrałem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania od developera.
2. zmieniłem swój stan cywilny z kawalera na zonatego
3. podpisalismy intercyze ( zona brała kredyt i nie chcielismy aby moj kredyt obciazał jej zdolnosc)
4. teraz jestem przed podpisaniem aktu notarialnego swojego mieszkania.

I tutaj pytanie co moge zrobić aby uczynic małzonke współwłascicielem mieszkania? czy podczas spisywania aktu notarialnego moge od razu wpisać sobie dowolnie ilość wpółwłascicieli (mam na mysli moja żone)? Co na to bank? i prawo do darowizn?
gerappa1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 25 lip 2007, 00:20

Witam
Chchałbym sie zapytać co zrobić?
1. pobrałem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania od developera.
2. zmieniłem swój stan cywilny z kawalera na zonatego
3. podpisalismy intercyze ( zona brała kredyt i nie chcielismy aby moj kredyt obciazał jej zdolnosc)
4. teraz jestem przed podpisaniem aktu notarialnego swojego mieszkania.

I tutaj pytanie co moge zrobić aby uczynic małzonke współwłascicielem mieszkania? czy podczas spisywania aktu notarialnego moge od razu wpisać sobie dowolnie ilość wpółwłascicieli (mam na mysli moja żone)? Co na to bank? i prawo do darowizn?

No właśnie:) Co na to bank? Przede wszystkim tam musisz udać się z tą sprawą bo bez dopisania żony do kredytu z pewnością nie zgodzą się na dopisywanie współwłascicieli do ich zastawu
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość