Praca na czarno i podpisywanie sie za innego pracowanika

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Praca na czarno i podpisywanie sie za innego pracowanika

Postprzez Spike » So, 20 sty 2007, 19:41

Pracuje w pewnej firmie bez umowy (znaczy podpisalem tam jakos umowe o dzielo, ale nie ma na niej nic wspolnego z tym co naprawde robie i byla ona sporzadzona tylko na wypadek kontroli, kazali mi sie tam podpisac i nie wpisali narazie zadnej daty), firma nie odciaga za mnie zadnych podatkow, ZUS-u itd. Moj najwiekszy problem polega na tym ze jeden kolega kazal mi sie podpisywac na fakturach jego nazwiskiem (swoim nie moge bo teoretycznie w firmie mnie nie ma). Chciałem sie zapytac czy moge miec z tego jakies problemy? Domyslam sie ze moge miec i to powazne, gdyz ostatnio wyczytałem ze jest to przestepstwo karane nawet do 5 lat wiezienia. Jestem tym faktem zalamany. Przez cale zycie postepuje uczciwie, nigdy nikomu nic nie ukradlem, nie zrobile zadnej krzywdy. Gdybym za takie cos mial isc do wiezienia to chyba bym sie zabil. Nie wiem co mam robic. Podpisalem dosc duzo faktur nie swoim nazwiskiem i strasznie teraz sie martwie. Prosze o pomoc !!
Spike
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 31 sty 2007, 17:46

Nie rób tego więcej. ;)
Co do konsekwencji- art. 270 § 1 kk.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron