Zrzeczenie się spadku na jednego spadkobiercę

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Zrzeczenie się spadku na jednego spadkobiercę

Postprzez el_pa » Wt, 9 sty 2007, 10:51

Wraz z siostrą odziedziczyłam dom i 3h pola (pole chce sprzedać). Siostra chce przekazać wszystko dla mnie.
Jak to zrobić żeby koszty były najmniejsze. Czy lepiej najpierw sprzedać ziemie wraz z siostrą a potem ona zrobi darowizne pozostałej działki z domem, czy najpierw zrobić darowiznę wszystkiego, a potem ja już sama sprzedam, a może jest jakiś inny lepszy sposób (np zrzeczenie sie własności nieruchomości) jeśli zrzekłaby sie to wystarczy abym stała sie jedynym właścicielem
Jakie bede musiała ponieść opłaty z tym związane. Jak narazie doliczyłam sie że trzeba zapłacić podatek od sprzedaży ziemi 2%, opłata dla notariusza od umowy sprzedazy i darowizny, czy może jeszcze coś.
Ostatnio jeszcze ktoś mi powiedziała (ja sądze że to nie jest prawda) że jesli sprzedam ziemie, przed upływem 5 lat od postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku to musze zapłacić 19 % podatku ( ja uważam że dotyczy to tylko mieszkania czy domu).
el_pa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron