PKO nie chce wypłacić premii gwarancyjnej

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

PKO nie chce wypłacić premii gwarancyjnej

Postprzez balcer79 » Cz, 28 wrz 2006, 13:11

Witam.Opiszę swój problem.
Rodzice kupili mieszkanie i darowali je mnie.W akcie notarialnym jest umowa kupna mieszkania przez nich,a następnie przekazanie tego mieszkania w akcie darowizny dla mnie.Wszystko jasne.
Dziś poszedłem do PKO i zrobiłem cesję swojej książeczki mieszkaniowej PKO na ojca,aby mógł dostać pieniądze za zakup mieszkania.Mnie się te pieniądze i tak by za te mieszkanie nie należały,ponieważ dostałem mieszkanie w akcie darowizny.A premia gwarancyjna tego nie obejmuje.
Bankierka po przeczytaniu aktu notarialnego i konsultacjach z kimś tam,powiedziała,że pieniądze się ojcu nie należą,ponieważ już zbył mieszkanie dla mnie.Powiedziała,że byłoby inaczej gdybyśmy mieli tylko akt notarialny dotyczący samego kupna.
Sprawa poszła do radcy prawnego.Ich radcy,który pracuje dla PKO.
Mam pytanie,czy faktycznie te pieniądze ojcu się nie należą?Przecież zakupił mieszkanie,książeczka jest na niego,więc,co obchodzi BankPKO,co się stało z tym mieszkaniem później.Sam zakup mieszkania miał miejsce,a przecież tego dotyczy wypłata oszczędności.
Proszę o pomoc :(
balcer79
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » Wt, 24 paź 2006, 18:38

Należy zwrócić się do Banku na piśmie z żądaniem podania podstawy prawnej odmowy wypłaty premii gwarancyjnej. A potem ewentualnie złożyć prośbę o interwencję u Rzecznika ochrony konsumentów a zaś już tylko sąd.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości