Opłata na fundusz remontowy

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Opłata na fundusz remontowy

Postprzez franek » N, 11 cze 2006, 07:19

Witam Forumowiczów
Mamy coroczny problem z zapłatą na fundusz remontowy. Wynajmujemy mieszkanie, mamy umowę najmu , w której są wyszczególnione składniki opłat: opłaty za media- woda, prąd, gaz, opłata eksploatacyjna oraz wyszczególniona jest kwota czynszu najmu - tzw. odstępne. Na fundusz remontowy płaci właściciel mieszkania do zarządcy - jest to wspólnota, która obrała sobie zarządcę do zarządzania budynkiem .Po zakończeniu sezonu grzewczego jest rozliczenie za ciepło - c.o.- nadpłata za nie/ płacimy za ciepło przez cały rok zaliczkowo- zależy to od powierzchni mieszkania/. Właściciel mieszkania corocznie przy zwrocie tej nadpłaty za ciepło potraca sobie sam cześć tych pieniędzy , twierdząc ,że wpłaca je na fundusz remontowy. Ja nie dysponuję tymi pieniędzmi. Czy ma to podstawę prawną? W umowie tego nie ma, ja , jak wspomniałem podczas roku nie płacę tego funduszu, bo nie ma tego w umowie i nie żąda tego ode mnie właściciel. Własciciel jest górą, bo to on jako właściciel odbiera te pieniądze od zarządcy. W tym roku już wspomniał ,że pieniędzy chyba nikt nie dostanie , bo automatycznie zarządca potrąci je wszystkim na fundusz remontowy. Podobno taką uchwałę podjęto. Czy mimo tego, mnie, jako najmującemu lokal nie należy się zwrot nadpłaty za ciepło, to ja płaciłem za ciepło , a nie właściciel mieszkania. pozdrawiam, franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Pn, 19 cze 2006, 11:18

Kochani Forumowicze jak uważacie, bo termin zapłaty się zbliża?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość