Opłata od apelacji

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Opłata od apelacji

Postprzez Panda28 » Pn, 17 paź 2005, 17:25

Złozyłam apelacje do Sądu Rodzinnego od wyroku zasądzenia mi alimentow na dziecko , Sad uwzglednił moje zdolnosci zarobkowe na podstawie zarobków z pracy która ustała w marcu biezacego roku poprzez wypowiedzenie przez pracodawce a takze uwzglednił w mozliwościach zarobkowych moje zainteresowania hobistyczne tj. hodowla zwierząt domowych z której nie czerpie korzyści finansowych.Mam wykrztałcenie srednie ale nie posiadam wyuczonego zawodu do końca listopada przebywam na zasiłku dla bezrobotnych moja sytuacja materialna jest nieciekawa dlatego złozylam apelacje od wyroku ,ale dostałam wezwanie do zapłaty 192 zł kosztów sądowych pod rygorem odrzucenia apelacji czy w tym wypadku moge wnioskowac o zwolnienie mnie z kosztow apelacji?
Panda28
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 17 paź 2005, 18:32

Tak - w terminie wskazanym w wezwaniu Sądu do wniesienia opłaty.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Panda28 » Wt, 18 paź 2005, 09:44

Dzięki
Mam jeszcze dwa pytania .
Jeżeli na sprawie o alimenty przedstawiłam swoją sytuacje finansową a także w apelacji przekładając odpowiednie dokumenty ,czy we wniosku o zwolnienie mnie z opłaty sądowej od apelacji powinnam przedłozyc dokumenty przedstawiające moją sytuacje finansową czyli zaświadczenie z Urzedu Pracy i rachunki za czynsz -wszystkie te dokumenty juz przedłozylam w wcześniejszych pismach?

Czy do zdolności finansowych osoby ktora ma obowiazek alimentacyjny mozna włączyć zainteresowania hobistyczne tj hodowla zwierząt domowych - zrzeszonej w odpowiedniej organizacji :tj Stowarzyszenie majace charakter społeczny , zabraniajace członkom prowadzenia działalnosci gospodarczej ,na podstawie w.w hodowli.
Panda28
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 19 paź 2005, 17:42

czy we wniosku o zwolnienie mnie z opłaty sądowej od apelacji powinnam przedłozyc dokumenty przedstawiające moją sytuacje finansową czyli zaświadczenie z Urzedu Pracy i rachunki za czynsz -wszystkie te dokumenty juz przedłozylam w wcześniejszych pismach?


Moim zdaniem we wniosku o zwolnienie od kosztów wystarczy złożyć oświadczenie co do swojej sytuacji majątkowej i finansowej powołując się na dokumenty złożóne wcześniej w toku sprawy ewentualnie załączając te, których dotąd w aktach nie ma.

Czy do zdolności finansowych osoby ktora ma obowiazek alimentacyjny mozna włączyć zainteresowania hobistyczne tj hodowla zwierząt domowych - zrzeszonej w odpowiedniej organizacji :tj Stowarzyszenie majace charakter społeczny , zabraniajace członkom prowadzenia działalnosci gospodarczej ,na podstawie w.w hodowli.


Moim zdaniem wydatki związane z hobby nie są wyddatkami niezbędnymi dla utrzymania siebie i rodziny. Sąd raczej ich nie uwzględni oceniając wniosek o zwolnienie od kosztów.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Śr, 19 paź 2005, 18:04

Moim zdaniem we wniosku o zwolnienie od kosztów wystarczy złożyć oświadczenie co do swojej sytuacji majątkowej i finansowej powołując się na dokumenty złożóne wcześniej w toku sprawy ewentualnie załączając te, których dotąd w aktach nie ma.



Nie widzę powodów do pośpiechu,złóz tylko wniosek.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 19 paź 2005, 18:30

Nie widzę powodów do pośpiechu,złóz tylko wniosek.


Wniosek musi być uzasadniony poprzez wykazanie sytuacji majątkowej i finansowej osoby ubiegającej się o zwolnienie. Inaczej Sąd wniosku nie uwzględni. A autorce wątku raczej zależy na czasie jak sądzę i przewlekanie sprawy nie jest w jej interesie.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Śr, 19 paź 2005, 18:51

Inaczej Sąd wniosku nie uwzględni



Raczej wezwie w terminie 7-dniowym do przedstawienia odpowiednich zaświadczeń.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 19 paź 2005, 19:19

Inaczej Sąd wniosku nie uwzględni



Raczej wezwie w terminie 7-dniowym do przedstawienia odpowiednich zaświadczeń.


Do tego odnosiła się końcówka mojego poprzedniego wpisu ;)

A autorce wątku raczej zależy na czasie jak sądzę i przewlekanie sprawy nie jest w jej interesie.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

re

Postprzez Panda28 » Cz, 20 paź 2005, 13:42

Zaświadczenia z Urzedu Pracy a także rachunki i całą reszte przedłozylam w apelacji po czym zostalam wezwana do zapłaty teraz , wnosze o zwolnienie mnie od opłat pytam czy za kazdym razem jak pisze pismo musze udokumentowac stan faktyczny mojej sytacji materialnej jezeli sie od tamtej pory sie nie zmienila , przeciez w aktach sprawy te dokumenty juz są.


A co do zainteresowań hobistycznych musze bardziej rozwinąć temat poniewaz nie o to mi chodziło.
Sad na pierwszej sprawie uwzględnil moje hobby jako zdolności zarobkowe czyli ze czerpie z tego korzyści finansowe, a działalnoś tego typu jest zajeciem czysto hobistycznym i utrzymywana jest w całkosci ze sprzedazy potomstwa.Niestety nigdy nie prowadzilam rzadnej buchalterii w tej kwesti i nie moge udowodnic iz nie czerpie z niej korzyści finansowych ale tak samo to działa w druga strone Sąd uwzględnił to jako moje dochody a nie miał do tego podstaw .
Panda28
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 20 paź 2005, 16:38

A co do zainteresowań hobistycznych musze bardziej rozwinąć temat poniewaz nie o to mi chodziło.
Sad na pierwszej sprawie uwzględnil moje hobby jako zdolności zarobkowe czyli ze czerpie z tego korzyści finansowe, a działalnoś tego typu jest zajeciem czysto hobistycznym i utrzymywana jest w całkosci ze sprzedazy potomstwa.


Jeśli masz z tego dochody to Sąd prawidłowo je uwzględnił. Nie muszą to być dochody z działalności gospodarczej. Każdy dochód (np. nawet odsetki od lokaty) jest istotny przy ocenie zakresu możliwości finansowych strony zobowiązanej do alimentacji.


Niestety nigdy nie prowadzilam rzadnej buchalterii w tej kwesti i nie moge udowodnic iz nie czerpie z niej korzyści finansowych ale tak samo to działa w druga strone


W takim razie na czym oparł się Sąd ustalając że masz dochody z hobby?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość