zobowiązania poprzednich właścicieli licytowanej nieruchomości

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

zobowiązania poprzednich właścicieli licytowanej nieruchomości

Postprzez grendel » Pt, 3 mar 2006, 21:20

Nabyłem nieruchomość w drodze licytacji i mam prawomocne postanowienie o przysądzeniu własności. Po poprzednich właścicielach zostały "kwiatki": a) zadłużenie w wodociągach b) nieuregulowana opłata z tytułu zawarcia z gminą na przyłączenie do kanalizacji ściekowej. W obu przypadkach zostałem postawiony przed wyborem: albo zapłacę zobowiązania poprzednich właścicieli nieruchomości, albo nie podpiszą ze mną umów na a) dostawę wody b) korzystanie z kanalizacji.
Które artykuły KPC chronią moje interesy? Czy w/w instytucje mogły dochodzić swoich roszczeń po ukazaniu się obwieszczenia o licytacji i czy była to dla nich "ostatnia szansa"? Chciałbym w rozmowach użyć "mocnych argumentów", aby nie płacić na nie swoje zobowiązania. W związku z tym proszę o wszelkie pomocne informacje.
grendel
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mimi » Pt, 10 mar 2006, 15:24

może to i brzydka odpowiedź, ale mogłeś sam zbudować dom nie żyrując na czyimś nieszczęściu.

umowy i zadłużenia dotyczą osoby z imienia i nazwiska a nie "kogokolwiek zawieszkałego w"
mimi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pt, 10 mar 2006, 16:10

może to i brzydka odpowiedź, ale mogłeś sam zbudować dom nie żyrując na czyimś nieszczęściu.


Nie tyle brzydka, ale po prostu chamska. Chyba, że słowo żyrować zostalo użyte celowo - wtedy po prostu głupia.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość