zawieszenie postępowania alimentacyjnego

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

zawieszenie postępowania alimentacyjnego

Postprzez Anna_kwiatkowsk1 » Cz, 19 sty 2006, 19:26

Dzień dobry.
Zwracam się do Was z zapytaniem i prośbą. W Sądzie Rodzinnym ojciec założył córce sprawę o alimenty (brak środków do życia, bezdomny). Na dzień 26 stycznia br został wyznaczony termin rozprawy. Ojciec nie jest bierny w oczekiwaniu na alimentowanie i wyjechał na drugi koniec kraju w poszukiwaniu pracy. Jeszcze jej nie znalazł. Na rozprawę nie może się stawić z uwagi na brak pieniędzy na bilet oraz przeziębienie. Do lekarza nie poszedł, ponieważ leczy się domowymi sposobami. Teraz moje zapytanie. Nie jestem prawnikiem i nie wiem co mu doradzić w takiej sytuacji.
Zawiadomić Sąd, że powód nie może przyjechać na rozprawę i że chce cofnąć pozew? a może lepiej zawiesić postępowanie?
Czy mogę poprosić o jakieś wskazówki lub ewentualnie wzór takiego wniosku o zawieszenie.
Z góry serdecznie dziękuję.
Anna_kwiatkowsk1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 20 sty 2006, 00:34

Zgodnie z art. 174 § 1 pkt 3 kpc, sąd zawiesza postępowanie z urzędu, jeżeli strona lub jej przedstawiciel ustawowy znajduje się w miejscowości pozbawionej wskutek nadzwyczajnych wydarzeń komunikacji z siedzibą sądu. M.zd., tu nie ma przesłanek do zawieszenia, bo choroba strony czy brak pieniędzy na bilety to nie są nadzwyczajne wydarzenia pozbawiające komunikacji.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

zawieszenie postępowania

Postprzez Anna_kwiatkowsk1 » Pt, 20 sty 2006, 18:16

Marcin proszę podpowiedz mi co mam w tym przypadku doradzić mojemu znajomemu. Właściwie miałam przygotowane pismo i dosłownie za 5 min planowałam je wysłać. Proszę czy możesz mi pomc. Dzisiaj muszę wysłać aby dotarło do sądu.
Wnosek powoda o zawieszenie postępowania
Wnoszę o zawieszenie postępowania w sprawie Sygn. akt II RC z dnia stycznia 2006 roku o alimenty od pozwanej wyznaczonej na dzień stycznia 2006 r.
Uzasadnienie
Pozwem z dnia stycznia 2006 r. powód złożył wniosek o alimenty od pozwanej . Termin rozprawy został wyznaczony na dzień stycznia 2006 r. Z uwagi na to, iż powód jest osobą bezdomną i bezrobotną (bez prawa do zasiłku oraz jakichkolwiek środków do życia) wyjechał na ... Polski w celu poszukiwania pracy. Powód nie pozostaje bierny w oczekiwaniu na finansowanie przez pozwaną i wciąż poszukuje jakiegokolwiek zatrudnienia. Z uwagi na brak pracy oraz środków finansowych na wykup biletu powód nie jest w stanie w wyznaczonym terminie stawić się na rozprawie.
W tym stanie rzeczy pozwany zmuszony jest wnieść wniosek o zawieszenie postępowania.
Co o tym sądzisz? Czy twoja wcześniejsza wypowiedz jest odpowiedzią na jego wniosek
Anna_kwiatkowsk1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

zawieszenie postępowania

Postprzez Anna_kwiatkowsk1 » Pt, 20 sty 2006, 18:20

I jeszcze jedno miałam na myśli art. 178 kpc pisząc wniosek
Anna_kwiatkowsk1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 20 sty 2006, 21:04

I jeszcze jedno miałam na myśli art. 178 kpc


Art. 178 k.p.c. mówi o zgodnym wniosku stron (czyli i powoda i pozwanego).

Poza tym dodam, że w wypadku zawieszenia postępowania z powodu niestawiennictwa powoda, który nie żądał rozpoznania sprawy pod jego nieobecność i przy braku wniosku pozwanego o rozpoznanie sprawy, proces będzie zawieszony minimum 3 miesiące (art. 181 pkt 2 k.p.c.).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

zawieszenie postępowania

Postprzez Anna_kwiatkowsk1 » So, 21 sty 2006, 13:19

Dziękuję za odpowiedż na mój post. Życzę miłego dnia.
Anna_kwiatkowsk1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości