• Porady prawne
Euro-tax.pl

Koncesja a spółka małżeńska

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Koncesja a spółka małżeńska

Postprzez Andrzej-M » N, 4 gru 2005, 22:44

Witam wszystkich-wiem że temat spółek małżeńskich był już kilkakrotnie poruszany ale ja w trochę innym kontekście.Moi znajomi prowadzą działalność gospodarczą w zakresie detalicznej sprzedaży alkoholu./spółka małżeńska działająca w oparciu o dwa odrębne wpisy małżonków do DG/.Jak wiadomo z końcem tego roku swój prawny byt kończą takie "twory" jak spółki małżeńskie,które albo mogą się przekształcić w spółki cywilne lub jawne /wnosząc aportem do nowo powstałej spółki cały majątek-towary handlowe,śr,trwałe,kasy fiskalne itp. / lub jeden z małżonków wykreśla się z ewidencji DG i dalej ten sam sklep monopolowy prowadzi już tylko jeden z małżonków/ ten,którego numerem NIP posługiwała się spółka małżeńska dla celów VAT/. Chodzi mi o ten drugi przypadek- czy wtedy można prawnie nadal prowadzić ten sklep,jeżeli koncesja była wydana na oboje małżonków /Urząd Miasta twierdzi że nie i trzeba koniecznie założyć SC/? Co do kas fiskalnych to już wiemy,że może ten małżonek używać tych samych kas,a spółka cywilna także po wymianie modułu z uwagi na nowy nr NIP nadany spółce/..pozdrowionka niedzielnowieczorne...
Andrzej-M
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość