• Porady prawne
Euro-tax.pl

Drinki a koncesja

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Drinki a koncesja

Postprzez ttomek90 » Śr, 29 lut 2012, 11:18

Witam!
Rozpoczynam ten wątek mimo, że podobny już istnieje, ale moj problem wygląda inaczej*. Obecnie jestem posiadaczem koncesji do 4,5%, 4,5-18% i powyżej 18% - czyli wszystkich 3. Chciałem zrezygnować z 4,5-18% ponieważ w moim lokalu wino sprzedaje sie nie najlepiejm ale drinki za to bardzo dobrze. I tu moje pytanie. Czy robiąc drinki z alkoholu 40% + sok potrzebuję tę środkową koncesję? Praktycznie bede sprzedawal drinki poniżej 18%, ale będzie on zrobiony z alkoholu powyżej 18%. Proszę o informacje. Pytam bo pani w urzędzie zasugerowała, że jakaś kontrola się może do tego przyczepić.

*Na forach częściej internauci szukają odpowiedzi na mój problem z jakby drugiej strony, tzn. chcą wykupić tylko środkową koncesję, aby robić drinki z wódki i np. soku. Osobiście wydaje mi się to za nieprawidłowe. Przede wszystkim nikt nie sprzeda przedsiębiorcy alkoholu powyżej 18% jeżeli nie posiada on takiej koncesji. I tu moim zdaniem rozwiane są wszystkie wątpliwości.
ttomek90
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 29 lut 2012, 11:07

Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron