jaka kara za znieważenie na łamach gazety ?

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

jaka kara za znieważenie na łamach gazety ?

Postprzez hose_kk » So, 24 wrz 2005, 14:06

Witam, we wczorajszej gazecie ukazał się obraźliwy artykuł na mój temat, nie chcę go zamieszczać na publicznym forum z przyczyn wiadomych ... Artykuł ten ukazał się w formie listu do redakcji. Mam w związku z tym pytanie czy mogę podać do sądu redaktora naczelnego gazety ??? jeżeli tak to z jakiego paragrafu ??? Bardzo was proszę o pomoc, wydaje mi się, że nie można publicznie kogoś oczerniać nie znając faktów i publikując rzeczy wyssane z palca. Nie chodzi mi o wysokie odszkosowania, ani inne takie rzeczy, tylko o to żeby ukarać tą osobę która to opublikowała. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli potrzebne będą jakieś bardziej szczegółowe informacje ma temat artykułu to oczywiście je zamieszczę. Pozdrawiam
hose_kk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 27 wrz 2005, 11:57

W grę może wchodzić przestępstwo z art. 212 § 2 kk, ścigane z oskarżenia prywatnego.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez archangel » Śr, 28 wrz 2005, 10:56

Cieakwa dyskusja na podobny temat byla na innym forum:

http://www.pzszach.com/phpBB2/viewtopic ... c&start=15

Jedyna roznica dotyczy tego ze tam wypowiedz byla na forum internetowym a nie w gazecie.
archangel
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Cz, 29 wrz 2005, 20:31

Mój krewny doświadzył tego " przypadku". Sąd Grodzki, postepowanie uproszczone, kara: prace publiczne: ograniczenie wolności na ileś tam m-cy/ chyba pół, roczku/,koszty sprawy- 200 chyba zł. Prawda w oczy kole i dziw bierze,że za to SĽD karze......... ale TEMIDA ma chyba bielmo na oczach.....
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 29 wrz 2005, 22:12

M.zd., w takiej sytuacji wystarczyłoby prawo cywilne (przepisy o ochronie dóbr osobistych), ale ustawodawca jest innego zdania.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości