dowod osobisty z wpisem "brak zameldowania"

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

dowod osobisty z wpisem "brak zameldowania"

Postprzez qera » Pn, 19 wrz 2005, 17:43

witam, mam dwa pytania: 1) jesli wyrobie dowod osobisty w ktorym w rubryce "miejsce zameldowania" bedzie wpis "brak zameldowania" to jakie taki dowod bedzie mial ograniczenia? interesuje mnie glownie to czy z takim dowodem bede mogl wyjechac do Wielkiej Brytanii i podjac prace jesli bedzie w nim ten "brak zameldowania"? 2) czy osoba ktora jest glownym lokatorem musi posiadac przy sobie jakies inne dokumenty procz dowodu osobistego aby mnie zameldowac? np. akt wlasnosci itp. (oczywiscie procz tego ze ja musze z nia pojsc i miec jakis swoj dokument)
qera
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 19 wrz 2005, 21:47

1) jesli wyrobie dowod osobisty w ktorym w rubryce "miejsce zameldowania" bedzie wpis "brak zameldowania" to jakie taki dowod bedzie mial ograniczenia? interesuje mnie glownie to czy z takim dowodem bede mogl wyjechac do Wielkiej Brytanii i podjac prace jesli bedzie w nim ten "brak zameldowania"?


Nie wydaje mi się, aby opisany stan powodował jakieś ograniczenia, ale jak jest w Wlk. Brytanii, nie wiem.

2) czy osoba ktora jest glownym lokatorem musi posiadac przy sobie jakies inne dokumenty procz dowodu osobistego aby mnie zameldowac? np. akt wlasnosci itp. (oczywiscie procz tego ze ja musze z nia pojsc i miec jakis swoj dokument)


Przy zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące należy przedstawić potwierdzenie pobytu w lokalu osoby zgłaszającej pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące, dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego podmiotu. Dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do lokalu może być umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez qera » Wt, 20 wrz 2005, 08:21

mi sie wydaje ze skoro prace w Wielkiej Brytanii podejmuje sie na podstawie dowodu lub paszportu, a w paszporcie nie ma przeciez miejsca zameldowania to i w dowodzie jego brak nie bedzie jakas przeszkoda. Jak wy myslicie?
qera
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Laporteki » Wt, 20 wrz 2005, 08:55

Aby legalnie pracować w Wielkiej Brytanii musisz przede wszystkim zarejestrować się w Home Office gdzie podajesz angielski adres zamieszkania. Wynajmujac w Anglii mieszkanie, powinienes podpisac umowe najmu, ktora bedzie potwierdzeniem zamieszkania pod danym adresem.
Laporteki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez qera » Wt, 20 wrz 2005, 14:13

czyli brak polskiego adresu w dowodzie osobistym nie bedzie zadna przeszkoda?
qera
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość