egzekucja

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

egzekucja

Postprzez ag8nie8szka » Pt, 16 wrz 2005, 20:08

wlasciciele nieruchomosci co do ktorych zapadl wyrok zobowiazkujacy do zaplaty na rzecz pewnej pani Q kilku tys zlotych mieszkają w stanach. po wyroku pani Q skierowala sprawe do komornika, który zwrocil wniosek jako "mylnie skierowany" wzkazujac, że komornik prowadzi post egzek zgodnie z miejscem zamieszkania dluznika.
jest co prawda w polsce osoba, ktora odbiera min czynsz za wynajecie w/w nieruchomosci i przekazuje wlascicielom w stanach ale to caly zakres umocowania tej osoby.
moje pytanie:
jakie sa szanse sciagniecia naleznosci przez osoby ktore stale zamieszkuja w stanach, nieruchomosci jest w polsce i przeynosi dluznikom spore pozytki ( w nieruchmosci znajduje sie wiele pomieszczen wynajmowanych na sklepy itd)
dziekuje, pozdrawiam , agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 16 wrz 2005, 22:03

jakie sa szanse sciagniecia naleznosci przez osoby ktore stale zamieszkuja w stanach, nieruchomosci jest w polsce i przeynosi dluznikom spore pozytki


Rozumien, że chodzi o należności od osób zamieszkujących w USA

Czy miejsce zamieszkania tych osób jest znane?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » Pt, 16 wrz 2005, 22:07

tak, znane mieszkaja w usa
nieruchomosc jest polozona w polsce
:-)dzieki pozdrawiam agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 16 wrz 2005, 22:28

Q skierowala sprawe do komornika, który zwrocil wniosek jako "mylnie skierowany" wzkazujac, że komornik prowadzi post egzek zgodnie z miejscem zamieszkania dluznika.


Jeśłi Q zwróciła się do komornika z wnioskiem o egzekucję z nieruchomości to nie jestem pewien czy komornik słusznie uznał się za niewłaściwego.

[kodeks postępowania cywilnego]
Art. 921. § 1. Egzekucja z nieruchomości należy do komornika sądu, w którego okręgu nieruchomość jest położona.

A wracając do kwestii czy miejsce pobytu tych dłużników jest znane - miałem na myśli nie tylko kraj pobytu ale dokładny adres.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » So, 17 wrz 2005, 08:40

odczytałam twoje intencje:))) znany jest dokładniutki adres.
hmm..no w każdym razie komornik uznał się za niewlasciwego..no i co robic - oto jest pytanie;-))
pozdrawiam serdecznie, agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 17 wrz 2005, 11:43

w każdym razie komornik uznał się za niewlasciwego..


Wydał w tej kwestii jakieś postanowienie? Wskazał podstawę prawną? Czy np. przysłał zwykłe pisemko?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » So, 17 wrz 2005, 11:51

wysłał pisemko w ktorym powiadamia ,że zwraca wniosek wraz z tyt wykonawczym wskazujac dluzników i ich adresy zamieszkania w usa ( są juz chyba obywatelemi usa) "jako mylnie skierowany" i pisze dalej "Tut. Komornik prowadzi postepowanie egzek. zgodnie z miejscem zamieszkania dłużnika"
tak brzmi jego wiadomosc.
pozrawiam, agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 17 wrz 2005, 12:08

wysłał pisemko w ktorym powiadamia ,że zwraca wniosek wraz z tyt wykonawczym wskazujac dluzników i ich adresy zamieszkania w usa ( są juz chyba obywatelemi usa) "jako mylnie skierowany" i pisze dalej "Tut. Komornik prowadzi postepowanie egzek. zgodnie z miejscem zamieszkania dłużnika"


Nie czuję się w egzekucji jak ryba w wodzie ;) ale myślę że należałoby wnieść skargę na czynność komornika
W k.p.c. nie znajduję podstawy do zwrotu wniosku o wszczęcie egzekucji w tej sytuacji. Nie mam jednak ustawy o komornikach pod ręką.
Zastanawiałem się nad ustanowieniem kuratora dla dłużnika ale skoro jego miejsce zamieszkania jest znane to chyba nie wchodzi to w grę. Pozostaje więc chyba tzw. obrót miedzynarodowy przy doręczaniu dłużnikowi pism związanych ze sprawa
Nadal wydaje mi się że właściwy tu będzie komornik miejsca położenia nieruchomości. Ale jak rzekłem nie czuję się ekspretem w egzekucji.

[kodeks postępowania cywilnego]
"Art. 767. § 1. Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania przez komornika dokonania czynności.
§ 2. Skargę wnosi się do sądu w terminie tygodniowym od daty czynności, gdy strona była przy niej obecna lub była o jej terminie zawiadomiona, w innych wypadkach - od daty zawiadomienia strony o dokonaniu czynności, w braku zawiadomienia - od daty dowiedzenia się o niej, a w wypadku zaniechania - od daty, w której czynność powinna być dokonana."
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ag8nie8szka » So, 17 wrz 2005, 19:26

dzieki serdeczne dredd, jakby ci cos jeszcze wpadło do głowy daj znac:-))
pozdrawiam, agnieszka
ag8nie8szka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Egzekucja a ZUS ?
    1, 2, 3przez CHomik » Pt, 19 lip 2002, 15:44
    21 Odpowiedzi
    5325 Wyświetlone
    Ostatni post przez KAROLXXI Zobacz najnowszy post
    Wt, 30 lip 2002, 20:30
  • Egzekucja
    przez Sponsor » Cz, 3 lis 2005, 13:12
    5 Odpowiedzi
    1498 Wyświetlone
    Ostatni post przez Pandar Zobacz najnowszy post
    So, 5 lis 2005, 16:18
  • egzekucja
    przez ag8nie8szka » Cz, 1 wrz 2005, 17:26
    1 Odpowiedzi
    865 Wyświetlone
    Ostatni post przez Dredd Zobacz najnowszy post
    Cz, 1 wrz 2005, 17:57
  • co z egzekucją?
    przez mraczek » Cz, 8 sie 2002, 20:42
    1 Odpowiedzi
    1021 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    Cz, 8 sie 2002, 22:29
  • egzekucja
    przez bany43 » Cz, 15 maja 2008, 14:23
    1 Odpowiedzi
    953 Wyświetlone
    Ostatni post przez pinkiboy Zobacz najnowszy post
    Śr, 21 maja 2008, 16:36

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości