Umowa -> zaliczka bez szans na zwrot?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Umowa -> zaliczka bez szans na zwrot?

Postprzez newjaqb » Pt, 20 maja 2005, 17:32

Witam,

Ponizej kilka głównych aktow umowy. Chodzi o to ze zaplacilem 'zaliczke' i chce ja odzyskac bo sie rozmyslilem.
Jak widac nic nie pisze o zaliczkach, a ja zrobilem przelew 500zl, bo tak sie 'umowilem' z osoba z ktora podpisywalem umowe.
Umowa podpisana 13.05, przelew zrobiony 18.05.
Wg mnie ta umowa nie jest wazna bo calosci 16000netto nie wplacilem takze do tego czasu umowa nie ma waznosci. Mam nadzieje ze sie nie myle :)

Osoba ktora miala pisac wniosek do UE o dotacje tylko raz sie ze mna spotkala i spsalismy najwazniejsze rzeczy (czyli spisanie umowy i okreslenie celu dotacji). W dzien kiedy zrobilem przelew, inne osoby decyzyjne zmienily zdanie :(((
Z tad te glupie zamieszanie :/

Co mi polecicie zrobic w tym wypadku?

Oto umowa :

$2 Okres obowiazywania umowy.
2.1 Niniejsza umowa obowiazuje do momentu wplaty na rachunek okreslony w pkt. 3.4 naleznosci wynikajacych z niniejszej umowy.
2.2 Uslygodawca zobowiazuje sie przygotowac Wniosek do dnia 22.06.2005 ktory bedzie publicznie ogloszonym terminem skladania wnioskow w ramach Programu Wsparcia.
2.3 Kazda ze stron moze wypowiedziec niniejsza umowe z 30 dniowym okresem wypowiedzenia.
2.4 Wypowiedzenie umowy przypadajace na okres wypowiedzenie, o ktorym mowa w pkt. 2.3, nie zwalnia Uslugobiorcy z obowiazku wplacenia naleznosci.

$3 Wynagrodzenie
3.1 Wynagrodzenie Uslugodawcy sklada sie z:
3.1.1 1600 PLN
3.1.2 5% od kwoty przyznanej dotacji
3.2 Wynagrodznie Uslugodawcy zostanie wyplacone w nastepujacy sposob:
3.2.1 1600 netto do dnia 22.06.2005.
3.2.2 Pozostala kwota w ciagu 14 dni od podpisania umowy z Instatucja Wdrazajaca.... (czyli te 5 %)
3.3 Kwota okreslona w pkt 3.1 i 3.2 sa kwotami netto, do ktorych zostanie doliczony podatek VAT.
3.4 Uslugobiorca bedzie dokonywal platnosci na konto bankowe Uslugodawcy
BRE Bank.......
3.5 Wynagrodzienie bedzie platne na podstawie wystawionej faktury VAT w terminach okreslonych w punkcie 3.2
3.6 Uslugobiorca zwolniony jest z wniesienia oplat na rzecz Uslugodawcy tylko w przypadku odrzucenia wniosku przez Istatucje Wdrazajaca z powodu błedow formalnych.

7.1. W sprawach nieuregulowanych postanowieniami umowy maja zastosowanie przepisy Kodeksy Cywilnego.
7.2 Wszelkie spory mogace wyniknac w zwiazku z wykonywaniem niniejszej umowy strony beda rozwiazywac na drodze polubownej.
7.3 W przypadku niemozliwosci rozwiazania sporu w drodze polubownej strony poddadza jego roztrzygniecie sadowi wlasciwemu rzeczowo dla siedziby Uslugodawcy.


Czekam na pomoc :)

Przy okazji...
Czy stolarnia ma szanse na dotacje z UE na maszyny i powiekszenie zatrudnienia oraz na baze graficzna i specjalistyczne oprorgramowanie do projektowania schodow?
Jesli nie wiecie to gdzie moge takie informacje? :)
newjaqb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 20 maja 2005, 23:06

Przykro mi, nie pomogę. Zajmuję się podobną sprawą, ale po stronie przeciwnej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » So, 21 maja 2005, 08:35

Kurcze, właśnie dostałem odpis wyroku. Sprawa toczyła się przed SA, przegrana, ale odszkodowanie trochę zostało ograniczone. Widzę że odstąpienie od umowy przez sprzedającego to chyba większa zbrodnia jak w drugą stronę.

Cóż niedość że "świadek" użył określenia "anulowanie" (zamiast np. odstąpienie) to jeszcze program sprzedaży przy przedpłatach wstawiał "termin płatności 0 dni" co, jak widzę również działało na korzyść kupujących.

Na wszystko trzeba patrzeć. :(
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez newjaqb » So, 21 maja 2005, 09:32

łeeee... nikt nie pomoze malemu żuczkowi? :(

A gdzie mozna szukac pomocy w takich sprawach?

Rozumiem sąd ds Cywilnych to roztrzyga?
Potrzebuje jakiegos adwokata czy cus?
newjaqb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 24 maja 2005, 19:10

Wydaje się, że można tu zastosować przepisy o umowie o dzieło, zwłaszcza art. 644 kc.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » Wt, 24 maja 2005, 19:31

Nie wiem skąd jesteś, ale polecam miejscową Federację Konsumentów. Oni problemy takich umów rozwiązują na codzień.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 24 maja 2005, 19:38

Nie wiem skąd jesteś, ale polecam miejscową Federację Konsumentów. Oni problemy takich umów rozwiązują na codzień.

UE nie dotuje konsumentów ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » Wt, 24 maja 2005, 19:53

ale federacja pomaga takim sierotkom
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 24 maja 2005, 20:53

UE nie dotuje konsumentów


Bo ją dotują konsumenci ;:d
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości