prawo telekomunikacyjne

prawo pomocy publicznej, prawo energetyczne, prawo telekomunikacyjne, prawo obrotu instrumentami finansowymi, nadzór bankowy, zasady podejmowania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców zagranicznych, Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego; nadzór organów państwa nad przedsiębiorcami, komercjalizacja, prywatyzację.

zamotałam się...

Postprzez MSP » N, 24 kwi 2005, 10:23

X ma umowę, która odnosi się do kc. Chociaż powinna się odnosić do prawa telekomunikacyjnego (starego, albo nowego).

Y ma umowę, która powinna się odnosić do nowego prawa telekomunikacyjnego, bo pisana była ostatnio, na dniach.

Zerknę w starą ustawę, pewnie tam o tych 14 dniach jest, może u Y został powtórzony ten zapis...

Uff... mam nadzieję, że teraz już jaśniej się wypowiedziałam.
MSP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 24 kwi 2005, 13:44

X ma umowę, która odnosi się do kc. Chociaż powinna się odnosić do prawa telekomunikacyjnego (starego, albo nowego).



To nie jest błąd. Być może odwołanie do Prawa telekomunikacyjnego zostało zawarte we wcześniejszej treści umowy. Ponadto zapisy typu, że w sprawach nieuregulowanych w umowie stosuje się przepisy Prawa telekomunikacyjnego czy kc albo powszechnie obowiązującego prawa, nie mają znaczenia prawnego - niezależnie od tego, czy taki zapis jest, czy go nie ma albo czy jest poprawny, przepisy powszechnie obowiązujące i tak mają zastosowanie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

:)

Postprzez MSP » N, 24 kwi 2005, 13:55

Bardzo Ci dziękuję Marcinie za roztłumaczenie.
Jestem ogromnie wdzięczna.
Bukiecik kwiatków przesyłam.
MSP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Gospodarcze Publiczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości