Odszkodowanie za wywłaszczenie

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Odszkodowanie za wywłaszczenie

Postprzez Juanita » Cz, 21 kwi 2005, 20:16

Pomóżcie!Wywłaszczono mnie z kawałka nieruchomości pod budowę drogi.Droga nie była mi potrzebna i gdyby to ode mnie zależało to wolałabym ten wcale niemały kawałek ziemi, z którego zostałam wywłaszczona, niż drogę z której i tak nie będę korzystać.Ale nie o tym rzecz.W starostwie dowiedziałam się, że odszkodowanie za wywłaszczoną część nieruchomości być może mi obniżą o opłatę adiacencką,gdyż dzięki drodze wzrosła wartość mojej nieruchomości.Jednym słowem wychodzi na to,że chcą mnie załatwić nie dając żadnych lub dając niewielkie pieniądze, jako odszkodowanie.Czy mogą tak robić?Nie przeczy to istocie odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości?Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
Juanita
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 21 kwi 2005, 21:17

W starostwie dowiedziałam się, że odszkodowanie za wywłaszczoną część nieruchomości być może mi obniżą o opłatę adiacencką,gdyż dzięki drodze wzrosła wartość mojej nieruchomości.


Chodzi o to, że z odszkodowania potrącą opłatę adiacencką ? Por. art 143 i następne ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Juanita » Cz, 21 kwi 2005, 22:07

Czyli mogą potrącić tę opłatę?Możliwa więc będzie taka sytuacja,że zamiast odszkodowania dostanę grosze?
Juanita
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 21 kwi 2005, 22:45

Nie przesądzam tej sprawy - nie ma tu jednoznacznej regulacji.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość