odszkodowanie zwiazanie z planem zagospodarowania

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

odszkodowanie zwiazanie z planem zagospodarowania

Postprzez samba » Pt, 9 lis 2012, 19:04

witam serdecznie
W ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym dz.u 2003 nr.80 poz 717 w art.37 pkt.3 pisze się oterminie 5 lat na zgłoszenie roszczenia.
Zostałem administracyjnie zmuszony do sprzedaży działki [ budowa drogi ekspresowej] po zaniżonej cenie gruntu po okresie 5 lat od ustanowionego planu zagospodarowania. Plan zagospodarowania w sposób ewidentny obniżył wartość wyłącznie tego kawałka ziemi który został wykupiony. Nie mogłem wcześniej [ w ciagu 5 lat] ubiegać się o odszkodowanie ponieważ poinformowano mnie o uwłaszczeniu w 7 roku po ogłoszeniu planu zagospodarowania.
Czy wobec tego mam szansę domagać się odszkodowania za zaniżenie wartości gruntu która związana była z planem zagospodarowania i do kogo zwrócic się o zadośćuczynienie ?

Z góry dziękuję za pomoc
samba
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 25 sie 2012, 01:38

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron