Ile wynosi okres przedawnienia rach. bankowego

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Ile wynosi okres przedawnienia rach. bankowego

Postprzez MMonika » Cz, 17 lut 2005, 15:16

Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie. Po jaki czasie ulega przedawnieniu rachunek bankowy, czy to jest 2, czy 3 lata.
W roku 2000 założyłam konto firmowe w banku, a w grudniu 2001 zlikwidowałam /nie było zaległych opłat/. Bank dopiero zamknął mi konto w 2002 we wrześniu. W roku 2004 wrzesień otrzymałam wezwanie do zapłaty zaległych prowizji wraz z odsetkami na kwotę łączną 656 zł. Natomiast dzisiaj 17 luty 2005 przyszedł mi nakaz zapłaty z sądu. Przez ten okres od 2001 do 2004 nie otrzymałam żadnego wyciągu z którego wynikałoby ,że jest naliczana opłata za prowadzenie konta firmowego,jak i też przez ten okres nie było żadnych wpłat na to konto,ponieważ zmieniłam bank. W związku z tym czy mogę złożyć odpowiedź na pozew,że rachunek uległ przedawnieniu,czy też szukać wszystkich dokumentów dotyczących tego rachunku/wypowiedzenia itp. Proszę o odpowiedź.
MMonika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 17 lut 2005, 18:51

a w grudniu 2001 zlikwidowałam /nie było zaległych opłat/



Masz na to potwierdzenie?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » Pt, 4 mar 2005, 02:10

A tej zapłaty bank domaga się za okres sprzed grudnia 2001r czy po.?
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MMonika » Pt, 4 mar 2005, 14:02

A tej zapłaty bank domaga się za okres sprzed grudnia 2001r czy po.?

W nakazie zapłaty nie ma właśnie okresu za jaki naliczyli opłaty za prowadzenie konta. Do grudnia mam potwierdzenia wpłat /wtedy dostawałam wyciągi/.Do nakau jest dołączony Wyciąg z Ksiąg Banku i podana cała kwota. Nawet nie wiem w jakiej wysokości była naliczana ta prowizja za obsługę konta,bo żadna mi się nie zgadza.
MMonika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 5 mar 2005, 01:50

Rachunek bankowy nie ulega przedawnieniu ;)

Roszczenia wynikające ze stosunku rachunku bankowego przedawniają się z upływem lat dwóch. Nie dotyczy to roszczeń o zwrot wkładów oszczędnościowych (art. 731 kc).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości