Umowa zlecenie a macierzyński

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Umowa zlecenie a macierzyński

Postprzez Ines » Pt, 28 sty 2005, 14:14

Witam
Jestem zatrudniona na umowę zlecenie od 1 stycznia na 3 miesiące. Poprzednią umowę zlecenie miałam podpisaną w innej firmie. Przez ostatnie 4 miesiące na własne życzenie miałam płacone ubezpieczenie chorobowe. Czy jeżeli w styczniu mam w innej firmie umowę to czy jest sens dalej płacić tą składkę? Czy w ogóle istnieje jakakolwiek szansa żebym otrzymywala zasiłek macierzyński po urodzeniu dziecka? (Urlop macierzyński to chyba w ogóle mi nie przysługuje?) Dziecko urodzi sie we wrzesniu 2005 roku. Do tego czasu będę miała kolejne umowy zlecenia ale po 30 marca znowu w innej firmie. Mogę nadal płacić składkę na ubezpiecznie chorobowe tylko czy to w ogóle ma sens? Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Może ktoś ma jakieś sugestie co mogę zrobić by cokolwiek mi przysługiwało.
Pozdrawiam
Ines
Ines
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron