Zwrot kaucji

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Zwrot kaucji

Postprzez ssr » Śr, 12 maja 2004, 16:39

W 1964r.zawarłem umowę najmu na lokal mieszkalny z Zakładem Budżetowym Urzędu Miasta. Obecnie lokal ten zamierzam wykupić na własność. Wpłaciłem wtedy 3500 zł kaucji "na zabezpieczenie utrzymania lokalu mieszkalnego w należytym stanie" co jest ujęte i potwierdzone w umowie najmu. Czy z chwilą przejęcia lokalu na własność kwota ta podlega zwrotowi? Jaką kwotę powinienem otrzymać - na dziś? Czy kwota ta należna jest obligatoryjnie, czy też w razie
ewentualnego braku jej zwrotu muszę dochodzić jej sądownie?
Czy mógłby ktoś odpowiedzieć, byłbym wdzięczny. Pozdr.
ssr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 12 maja 2004, 22:12

1964 r. ? Jakie przepisy wtedy regulowały instytucję kaucji ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

zwrot kaucji

Postprzez ssr » Wt, 26 paź 2004, 14:34

Przepraszam za brak odp. Ale po formatowaniu dysku nie sprawdziłem. Temat aktualny. A więc ustawa o najmie lokali będących w zasobach gminy i kodeks Cywilny. Wg mnie powinienem zażądać kwoty wg porównania przeciętnego wynagrodzenia (vide:Dz.Urz.GUS). Chylę czoło za odp. Pozdr.
ssr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości