wyłudzenie

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

wyłudzenie

Postprzez ecroso » Pn, 16 sie 2004, 15:20

Mam klienta który spóźniał się z płatnościami. Ponieważ system komputerowy w takim przypadku blokuje możliwość wystawienia faktur, klient obiecał magazynierom, że w ciągu tygodnia spłaci wszystkie zobowiązania i się odblokuje. Magazynierzy bez mojej wiedzy wydali mu towar. On oczywiście nie zapłacił a minęło od tego czasu już kilka miesięcy. Ponieważ w czasie wewnętrznej kontroli sprawa się wydała ja chciałbym zgłosić sprawę do prokuratora o wyłudzenie.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy sprawę zgłaszam do prokuratora, czy policji ?
2. Czy wg adresu zamieszkania klienta, czy miejsca prowadzenia działalności klienta , czy mojego miejsca prowadzenia działalności ?
3. Czy nie będę miał przypadkiem problemów z US bo przecież towar został wydany, ale faktura nie została wystawiona mimo tego, że od dnia wydania minęło już kilka miesięcy?

Roman
ecroso
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 16 sie 2004, 16:01

ad 1 i 2 - to nie ma większego znaczenia, gdyż jeśli policja czy prokuratura uznają się za niewłaściwe, mają obowiązek przekazać zawiadomienie do właściwej jednostki.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość