PKP

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Postprzez coyotee » Wt, 13 lip 2004, 02:36

dziś idę po uzasadnienie.
coyotee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez coyotee » Wt, 13 lip 2004, 02:51

niemniej.....
wydaje mi się, że podstawa jest tego typu


http://info.onet.pl/943094,11,item.html
coyotee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 13 lip 2004, 10:18

Więcej

Należy jednak zauważyć, że do dziś wyrok ten nie został ogłoszony w Dzienniku Ustaw. Ponadto TK orzekł, że przepisy uznane za niekonstytucyjne tracą moc obowiązującą z dniem 31 stycznia 2005 r., a zatem na razie jeszcze obowiązują. Przy okazji warto zauważyć, że większość osób komentujących na Onecie to orzeczenie wykazała się nieznajomością Konstytucji. Art. 190 ust. 3 stanowi bowiem:

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego. Termin ten nie może przekroczyć osiemnastu miesięcy, gdy chodzi o ustawę, a gdy chodzi o inny akt normatywny - dwunastu miesięcy. W przypadku orzeczeń, które wiążą się z nakładami finansowymi nie przewidzianymi w ustawie budżetowej, Trybunał Konstytucyjny określa termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego po zapoznaniu się z opinią Rady Ministrów.

Orzekając, że zakwestionowane przepisy utracą moc z dniem 31.01.2005 r., TK skorzystał z przewidzianej wprost przez cyt. przepis Konstytucji możliwości odroczenia terminu utraty mocy niekonstytucyjnych przepisów.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez coyotee » Śr, 14 lip 2004, 00:41

o proszę!

wszystko zostało wyjaśnione....

w sądzie dostałem jedynie wyrok, wspomniane jak wyżej.
uzasadnienia jednak nie dostałem "bo" i już. po prostu nie;- )
Niemniej Marcinie dziękuję za pomoc. Przydała się przy pisaniu odwoładnia podczas pozwu ugodowego.


Z pozdrowieniami


ps. wrócę tu - składam pozew przeciw PZU;)
coyotee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Wykroczeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości