Wniosek do Sądu Pracy o zaprzestanie odbycia sprawy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Wniosek do Sądu Pracy o zaprzestanie odbycia sprawy

Postprzez franek » Wt, 8 cze 2004, 08:52

Witam Forumowiczów.

Pracownik/ już nie pracujący u tego pracodawcy/ zwrócił się do Sądu Pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy i ekwiwalent za nie wykorzystany urlop. Sąd I instancji uznał istnienie stosunku pracy , zaś nie przyznał pracownikowi ekwiwalentu za urlop, pomimo podstaw do tego/ podczas choroby nie wykorzystał urlopu/. Obie strony odwołały się do Sądu II instancji. Pracownik o ekwiwalent , pracodawca o odrzucenie wszystkiego . Sąd II instancji podtrzymał orzeczenie o istnieniu stosunku pracy , natomiast wniosek o ekwiwalent, mając na uwadze podstawy do ekwiwalentu - do ponownego rozpatrzenia w I instancji. Pracodawca widząc taką sytuację bez czekania na ponowne rozpatrzenie I instancji zapłacił ekwiwalent za urlop. Sąd I instancji przysłał wezwanie na sprawę. Czy wobec takiego obrotu sprawy, pracownik / otrzymał już to , czego domagał się od pracodawcy/ może wystąpić do Sądu o odstapienie od dalszej sprawy , mając jako podstawę to ,że otrzymał to , czego domagał się od pracodawcy? Jak to wygląda prawnie, jak napisać taki wniosek , no i czy coś takiego można zrobić?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Kochani . pomózcie, za parę dni ma być rozprawa w Sądzie P.

Postprzez franek » Wt, 8 cze 2004, 15:44

Kochani , pomóżcie, za parę dni ma być rozprawa w Sądzie Pracy, co robić?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 8 cze 2004, 16:08

W takiej sytuacji pracownik może cofnąć pozew, zrzekając się jednocześnie roszczenia (art. 203 § 1 kpc) i wnieść do sądu o umorzenie postępowania na podstawie art. 355 § 1 kpc.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Wt, 8 cze 2004, 17:48

Wielkie dzięki. pozdrawiam , franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Ale czy ja na tym nie stracę tego , co dostałem już?

Postprzez franek » Śr, 9 cze 2004, 08:02

Przeczytałem te art. kpc i czy ja na tym nie stracę tego , co już mam , tzn : uznano,że łaczył mnie stosunek pracy, pracodawca zapłacił mi na tej podstawie , nie czekając na sprawę o ekwiwalent , nalezny ekwiwalent za urlop wraz z odsetkami. A co z kosztami sądowymi ? Była apelacja, nie ustalono kosztów, miał to zrobić Sąd I instancji. Ja wygrałem w I i II instancji i teraz kogo obciążą kosztami , jesli bym wycofał sprawę ?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 9 cze 2004, 08:46

Przeczytałem te art. kpc i czy ja na tym nie stracę tego , co już mam , tzn : uznano,że łaczył mnie stosunek pracy, pracodawca zapłacił mi na tej podstawie , nie czekając na sprawę o ekwiwalent , nalezny ekwiwalent za urlop wraz z odsetkami.


W tej części, w której wyrok się uprawomocnił, umorzenie postępowania nie ma już wpływu. Skoro pracodawca zapłacił Ci ekwiwalent, nie zastrzegając, że może domagać się jego zwrotu, też niebezpieczeństwa nie widzę.

A co z kosztami sądowymi ? Była apelacja, nie ustalono kosztów, miał to zrobić Sąd I instancji. Ja wygrałem w I i II instancji i teraz kogo obciążą kosztami , jesli bym wycofał sprawę ?


Rozstrzygnie o tym sąd w postanowieniu umarzającym postępowanie. M.zd., powinien Ciebie potraktować jako stronę wygrywającą sprawę.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości