• Porady prawne
Euro-tax.pl

Jeszcze jedno pytanie przy okazji..?

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Jeszcze jedno pytanie przy okazji..?

Postprzez Femine » Cz, 15 kwi 2004, 13:48

Prowadzę działalność gospodarczą teoretycznie, bo praktycznie prowadzi ją mój wspólnik (chłopak), który w wyniku popełnianych błędów spowodował, że mam ogromne zadłużenie wobec wierzycieli itp! Czy jest jakaś możliwość, aby pełnomocnik odpowiadał w świetle prawa za swoje czyny. Nie wiem, co będzie, już dostałam wezwanie na sprawę, za jakieś niepopłacone faktury, o których nie mam zielonego pojęcia! Bo w tym czasie wychowywałam małe dziecko i zajęta byłam macierzyństwem. Czy w związku z tym, mam możliwość jakiejkolwiek obrony, jestem przerażona i nie wiem, gdzie prosić o pomoc? Mogę i będę pewnie odpowiadać za coś czego nie zrobiłam i nawet do końca nie byłam informowana, o co tak naprawdę chodziło w tym wszystkim...! Zrozpaczona!!!
Femine
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaB » Cz, 15 kwi 2004, 13:56

W końcu : wspólnik (chłopak) ? czy pełnomocnik ?
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Femine » Cz, 15 kwi 2004, 14:58

prywatnie człowiek z którym mieszkam od dawna, prawnie pełnomocnik z podpisanym pełnomocnictwem.
Femine
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Cz, 15 kwi 2004, 15:08

prywatnie człowiek z którym mieszkam od dawna
To chyba konkubent a nie chłopak ;)
prawnie pełnomocnik z podpisanym pełnomocnictwem.
Wobec wierzycieli to Ty odpowiadasz, zwłaszcza, jeżeli pełnomocnik został wpisany do ewidencji działalności gospodarczej jako Twój pełnomocnik.
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaB » Pt, 16 kwi 2004, 08:45

To ten "chłopak" załatwił Cię na cacy, ale tak to już jest z tymi "chłopakami".
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ewelinka » Pt, 16 kwi 2004, 09:40

Bardzo mi przykro, ale niech to będzie ostrzeżeniem dla innych. Mieszanie miłości z interesami to WIELKIE nieporozumienie!
Ewelinka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez MartaB » Pt, 16 kwi 2004, 09:53

Ewelinka - gdyby to była miłość to byłby wzajemny szacunek i troska o osobę bliską - tu tego nie widać ! Wręcz przeciwnie !
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości