• Porady prawne
Euro-tax.pl

czy muszę wydzierżawić pokoj we własnym domu przy 1osobowej firmie?

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

czy muszę wydzierżawić pokoj we własnym domu przy 1osobowej firmie?

Postprzez satyriasis » So, 24 mar 2007, 18:08

otworzylem firme jedno osobową. Jej siedziba jest w miejscu w ktorym jestem zameldowany, ale wlascicielami tego domu sa moi rodzice. czy w jakis sposob musze z nimi podpisac jakas umowe dzierżawy/najmu? jak tak to gdzie następnie mam tą umowę przedstawić?

z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
satyriasis
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » N, 25 mar 2007, 10:41

A gdy załatwiałeś sobie numer REGON albo aktualizowałeś NIP nikt nie chciał od Ciebie okazania umowy najmu? Biorąc to na logikę, WYDAJE mi się że wystarczy sam meldunek ponieważ co w sytuacji gdy firma jest właścicielem budynku w którym prowadzi działalność. Byłoby bez sensu gdyby musieli zawierać umowę najmu sami ze sobą :)
laporteki
 

Postprzez satyriasis » N, 25 mar 2007, 11:43

gdy pobieralem REGON nie mówili mi o tym i nic nie chcieli.Jakoś niedawno znajomy mi powiedział, że tak muszę zrobic, no ale jeszcze chcę się upewnić. Gdy ktoś jest włąścicielem danego lokum/mieszkania/domu to ok. tylko ze ja, mimo ze jestem zameldowany tu gdzie prowadze działalnośc to ten dom nie jest moją własnością - tylko rodziców.
satyriasis
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości